ПолiтДумка

П’яного водія можуть притягти до відповідальності після війни — законопроект

22 июля
19:00 2022

Адміністративне стягнення щодо правопорушника під час дії воєнного стану може бути накладене після його завершення, а порядок повідомлення про розгляд справ про адмінправопорушення може бути змінено.  Це передбачено поправкою до законопроєкту №7404, яку підтримав комітет з питань правоохороної діяльності.

Пропонується встановити, що під час дії воєнного стану строки накладення адміністративного стягнення, встановлені статтею 38 цього Кодексу, зупиняються до дня припинення або скасування воєнного стану.

За загальним правилом адміністративне стягнення накладається протягом 2 місяців після вчинення правопорушення.

Також передбачається можливість зупинення судового розгляду справ про адміністративні правопорушення. Пропонується доповнити Кодекс про адмінправопорушення новою статтею 333 «Особливості обчислення строків розгляду справ про адміністративні правопорушення» та передбачити, що під час дії воєнного стану, якщо відсутня об’єктивна можливість розгляду справи про адміністративне правопорушення у строки, встановлені статтею 277 цього Кодексу, строк розгляду справи зупиняється органом (посадовою особою), уповноваженим розглядати таку справу. Про зупинення строку розгляду справи про адміністративне правопорушення суд постановляє відповідну ухвалу.

Крім цього, може бути змінений порядок повідомлення про розгляд справи про адмінправопорушення під час воєнного стану.

Передбачається, що під час дії воєнного стану, якщо відсутня об’єктивна можливість забезпечити повідомлення осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, у порядку, визначеному цим Кодексом, повідомлення таких осіб про дату, час і місце розгляду справи може здійснюватися телефоном, електронною поштою, факсимільним зв’язком, шляхом направлення телеграми чи текстового повідомлення з використанням мобільного зв’язку.

При цьому належним підтвердженням отримання особою повідомлення про дату, час і місце розгляду справи є розпис особи про отримання повідомлення, у тому числі на поштовому повідомленні, відеозапис вручення особі повідомлення, будь-які інші дані, що підтверджують факт доставлення чи вручення особі повідомлення або ознайомлення особи з його змістом. Не зрозуміло, щоправда, яким чином можна буде знайти інші дані для підтвердження факту повідомлення про справу порушника.

Источник: sud.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Міністр оборони Нідерландів: Дискусія про відправлення військових в Україну набирає обертів

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!