ПолiтДумка

РФ випробовує в Україні нове ракетне озброєння: який арсенал застосовує противник

12 февраля
14:19 2024

Серед ракет, що застосовуються останнім часом ЗС РФ, експерти називають Х-69, 3M22 «Циркон» і «Гром-Э1». Крім того, під час ракетних ударів були залучені північнокорейські KN-23.

Події на театрі військових дій в Україні вказують на зростаючу тенденцію до використання Росією ракетної зброї, яку раніше застосовували в рідкісних випадках, або яка перебувала на стадії розробки. Зокрема, йдеться про такі ракети, як Х-69, 3M22 «Циркон», «Гром-Э1», і навіть деякі ракети, отримані з Північної Кореї. Детально про застосування цього озброєння розповіли 12 лютого оглядачі Bulgarian Military.

Х-69

Ракета Х-69 вперше привернула увагу, коли з’явилися подробиці про її використання під час атак на Україну 7 лютого. Ця ракета є розвитком Х-59 і призначена для оперативного розгортання тактичної авіації. Російські джерела стверджують, що Х-69 виготовлена за технологією «стелс», що ускладнює радіолокаційне виявлення, має дальність 290 км і оснащена потужною 310-кілограмовою боєголовкою.

«Поява цієї ракети свідчить про прагнення Росії скоротити відставання від західних держав за авіаційним ударним потенціалом. Це особливо помітно в їхній протидії таким ракетам, як Storm Shadow/SCALP і JASSM», — підкреслюють експерти.

Також вони зазначили, що Х-69 спочатку створювали для винищувача 5-го покоління Су-57. Однак цілком імовірно, що для ударів по Україні її інтегрували з винищувачем-бомбардувальником Су-34.

3М22 «Циркон»

Надзвукові ракети 3М22 «Циркон» морського базування також були розгорнуті росіянами під час ударів 7 лютого. Спочатку передбачалося, що ця система розвиватиметься в гіперзвуковий комплекс із планерною боєголовкою, що відрізняло б її від Х-47 «Кинжал». Однак українські військові фахівці припускають, що «Циркон» швидше є аеробалістичною, а не повноцінною гіперзвуковою ракетою. Цю думку поділяють і деякі західні експерти.

«Гром-Э1»

Оглядачі пишуть, що відомо лише кілька випадків застосування гібридних ракет «Гром-Э1» під час російсько-української війни. Але за останній місяць окупанти двічі її застосували в бомбардуваннях, зокрема, у Херсонській області та Мирнограді.

По суті, «Гром-Э1» має схожість із французькими боєприпасами AASM Hammer, але мають підвищену дальність польоту — до 120 км при вазі боєголовки в 315 кг. Для досягнення такої дальності ракета має бути запущена на висоті 12 км.

Хвасонг-11А (КН-23)

Також згідно з українськими джерелами, противник застосував північнокорейські ракети Hwasong-11A або KN-23. Вони були використані північнокорейські ракети Hwasong-11A [KN-23] були використані спільно з ракетами С-300 для атаки на Селидове в Донецькій області в ніч на 8 лютого. Раніше уламки цих ракет були помічені в Харківській області.

«Така ситуація змушує припустити, що РФ може контролювати корейські ракетні системи на кількох ділянках фронту. Є ймовірність, що кількість цих систем може збільшитися, але незрозуміло, чи керують ними російські або корейські військові фахівці», — підсумували оглядачі.

Источник: focus.ua

Share

Статьи по теме

Последние новости

Компанія Nokia замінює Huawei на майданчиках Deutsche Telekom у Німеччині

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!