Розробники представили новітню модель робота, що може стрибати на 120 метрів у висоту
Науковці з Університету Манчестера використовували комбінацію математичних методів, комп’ютерного моделювання та лабораторних експериментів, щоб створити робота з оптимальними розмірами, формою та розташуванням частин механізму. Вони дозволяють йому стрибати екстремально високо, щоб долати перешкоди, що у багато разів перевищують його власний розмір.
Результати роботи вчених опубліковані в науковому журналі Mechanism and Machine Theory. У результаті британським інженерам вдалося створити модель робота розміром 15 сантиметрів та вагою 205,6 грам, здатного стрибати на висоту до 120 метрів. До цього світовий рекорд для роботів, що стрибають, становив 33 метри.
Сфера застосування таких роботів широка — від спостереження за небезпечними або важкодоступними просторами до дослідження планет у майбутньому — заснована на їх здатності долати перешкоди, недоступні для інших наземних механізмів.
Британських дослідників підштовхнув до роботи аналіз функціональних проблем конструкції існуючих моделей роботів-стрибунів: вони часто злітають до того, як повністю звільнять запасену енергію пружини, що призводить до неефективних стрибків та обмеження їхньої максимальної висоти. Також вони витрачають енергію марно, переміщаючись з боку на бік або обертаючись замість того, щоб рухатися прямо вгору.
Источник: noworries.news