ПолiтДумка

Розслідування щодо аварій на «Північних потоках» ще тривають, але росія вже вимагає розпочати нове

22 февраля
13:34 2023

Данія, Німеччина та Швеція ще не завершили свої розслідування щодо проривів на газопроводах «Північний потік». Проте росія вже вважає їх упередженими та вимагає розпочати нове.

Про це пише Reuters та йдеться в резюме засідання Ради безпеки ООН, що відбулося 21 лютого.

росія скликала це засідання з проханням «розпочати незалежне міжнародне розслідування», оскільки сумнівається в неупередженості тих, які зараз проводяться. Делегація рф посилалася на американського журналіста Сеймура Герша, який стверджує, що американські водолази влітку 2022 року заклали під «Північний потік» вибухівку, яку через три місяці активували норвежці.

Водночас три країни, які проводять розслідування, в спільному листі повідомили Радбез ООН, що «російська влада поінформована про поточне розслідування». Попереднє розслідування показало, що пошкодження трубопроводів спричинили «потужні вибухи», ймовірно, викликані диверсією.

«На цю мить неможливо сказати, коли вони будуть завершені. Влади Данії, Німеччини та Швеції вели діалог щодо розслідування витоку газу, і діалог продовжуватиметься у відповідному обсязі», — йдеться в листі.

Представник від США Джон Келлі назвав засідання «явною спробою російської федерації відвернути увагу від наслідків її незаконного та повномасштабного вторгнення в Україну», що обговорюватиметься Генеральною Асамблеєю ООН кілька днів, починаючи з 22 лютого.

«Це не перший випадок, коли Москва використовує своє місце в Радбезі ООН для посилення теорій змови з інтернету», — зазначив він, підкресливши, що звинувачення в причетності Сполучених Штатів до диверсій на трубопроводах є неправдивими.

Про прориви на «Північних потоках»

Представники Данії та Швеції 27 вересня 2022 року повідомили про виявлення двох витоків на газопроводі «Північний потік 1» у Балтійському морі лише за кілька годин після подібної аварії на газопроводі «Північний потік 2». А через два дні стало відомо ще й про четвертий витік. Обидва російські газопроводи є важливими для транзиту газу з рф.

У «Північного потоку 1» постраждали обидві нитки: одна — у морській економічній зоні Данії, а друга — у Швеції. Два витоки були дуже близько один до одного. Водночас у «Північному потоці 2» падіння тиску зафіксували на одній нитці.

Вимірювальні станції у Швеції та Данії зареєстрували сильні підводні вибухи в тому самому районі, де стався витік газу з газопроводів.

У Німеччині та ЄС запідозрили, що причиною витоку є диверсія. У Євросоюзі попередили, що будь-яке навмисне порушення європейської енергетичної інфраструктури є абсолютно неприйнятним, тому на це потрібно рішуче відповісти.

Згодом росія звинуватила у вибухах Велику Британію, а в Лондоні ці звинувачення відкинули та назвали їх неправдою «епічного масштабу».

У листопаді минулого року шведська прокуратура знайшла сліди вибухівки на місці вибухів на газогонах «Північний потік 1» та «Північний потік 2». Це підтверджує, що ці інциденти були диверсією.

Источник: hromadske.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Зеленський обговорив ракетну атаку з прем’єром Британії

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!