ПолiтДумка

Румунія купує нові ЗРК на 2,7 млрд євро

21 июля
14:55 2024

До звичного співвідношення “ціна-якість” тепер додаються не менш важливі “строки”, а тому вибір між VL Mica, Spyder, IRIS-T та корейським LAMD не такий вже і простий

Міноборони Румунії до кінця 2024 року має завершити тендер на системи протиповітряної оборони SHORAD/VSHORAD, тобто систем малої дальності та ПЗРК, хоча у конкурсі беруть участь і системи середньої дальності. Загалом Бухарест, відповідно до фінансового запиту оборонного відомства, хоче на 27 систем витратити 2,7 млрд євро. При цьому для країни це буде вкрай важливим посиленням ППО, бо Румунія досі використовує навіть С-75М3 “Волхов”.

Наразі за румунський контракт борються: пан’європейський конгломерат MBDA із ЗРК середньої дальності VL Mica та ПЗКР Mistral 3, ізраїльській Rafael зі Spyder, німецький Diehl з IRIS-T SLS та IRIS-T SLM, а також корейська LIG Nex1 з LIG Artillery Missile Defense (LAMD).

Вибір сам по собі вже не дуже простий, але ще цікавішою є формула, за якою міноборони Румунії буде обирати переможця. Як пише Defense Romania, вона складається з трьох компонентів із різною “вагою”. На першому місці з 50% “ваги” рівень технологічного рішення, на другому місці з 30% – ціна, а ще 20% – строки постачання.

І з боку Defense Express одразу зазначимо, що використання одночасно трьох критеріїв, з включенням строків постачання, які лише трохи поступились важливістю ціні – це про поточні реалії оборонного ринку. Тобто найгірша пропозиція з точки зору бойової ефективності, але найкращими параметрами “дешево-швидко” має аналогічні шанси з найбільш досконалою, але найдорожчою та довгоочікуваною пропозицією.

Щодо самих конкурсантів, то наше видання вже висвітлило “дуель” між VL Mica та Spyder, які були першими відомими конкурсантами. Також детально описані можливості німецьких і добре відомих в Україні ЗРК IRIS-T SLS та IRIS-T SLM. Тому можливо одразу перейти до корейського ЗРК LAMD.

При цьому для Бухареста вибір корейської зброї не буде вже чимось екзотичним, бо вже замовлені САУ K9 на 920 млн доларів, отримані ПЗРК KP-SAM Chiron та очікується замовлення на танки K2.

Тим паче, що LAMD фактично є корейським аналогом ізраїльського “Залізного купола”. Бо головне призначення цього ЗРК – перехоплення реактивних снарядів КНДР, на фоні чого знищення літаків, вертольотів, крилатих ракет та дронів – вже не виглядає чимось складним. LAMD використовує малогабаритну ракету з радіолокаційною головкою самонаведення. Ракети дозволяють перехоплювати цілі на дальності до 7 км та висоті до 5 км. У одній пусковій, яку можливо встановити на шасі 4х4, розміщується 16 ракет.

Вперше ця розробка була показана на виставці у 2021 році, з планом почати їх розгортання ближче до 2030-х років. Але у 2022 році було оголошено про скорочення строків. Основні роботи мали бути завершені вже до літа 2023 року, а розгортання початися з 2025 року.

Источник: uagolos.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Роналду пишет трогательное сообщение Джорджине Родригес

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!