Сексуальні напади вже відбуваються у віртуальній реальності
Оскільки програми віртуальної реальності процвітають, з’являються повідомлення про напади, переслідування та сексуальне насильство. Деякі активісти стверджують, що ці інциденти слід розглядати як серйозні — навіть кримінальні — дії. І влада починає звертати увагу.
Цієї весни в рамках гранту від Міністерства юстиції США Zero Abuse Project проведе семінари, щоб пояснити метавсесвіт і його небезпеки для поліції штату та місцевої поліції. А минулого місяця міжнародна правоохоронна група Інтерпол закликала міжнародні поліційні сили розробити протоколи щодо злочинів, скоєних у віртуальній реальності, включаючи сексуальне насильство.
«У зв’язку з його дедалі більшим використанням і кількістю учасників, — пише Інтерпол у звіті, — існує потреба визначити, що є злочинами та шкодою в Метавсесвіті».
Розвиток науки припускає, що домагання в цифровому світі можуть мати глибокий психологічний вплив, подібний до нападів у реальному житті. Але судове переслідування віртуальних злочинів вимагало б різкого переписування правового прецеденту. Закони, які регулюють зґвалтування та сексуальне насильство, вимагають доказів того, що стався фізичний інцидент. І хоча закони про домагання технічно можуть застосовуватися, вони часто вимагають кількох правопорушень і їх складно довести.
Дехто закликає бути обережними у декларуванні цих справжніх злочинів, попри справжню шкоду.
«Люди весь час вбивають один одного у відеоіграх, але ми не називаємо їх вбивцями», — сказала Ая Грубер, професор права з Університету Південної Каліфорнії, яка вивчала закони про зґвалтування та назвала в’язницю «тупим інструментом» для боротьби в Інтернеті. поведінка.
Інші кажуть, що ситуація термінова і вимагає негайних протоколів. Ден Беррі, фахівець із розслідувань у Zero Abuse Project, створив тестовий профіль, що імітує 13-річну дівчинку у VRChat, програмі віртуальної реальності. Майже одразу аватарку дівчини зустріли аватари-чоловіки, які робили коментарі сексуального характеру та просили її поспілкуватися приватно.
«Ця дитина могла зазнати сексуального насильства з боку [дорослого]», – сказав він. «У цих приміщеннях не так багато елементів керування».
Ці проблеми виникають, оскільки великі технологічні компанії інвестують мільярди доларів у програми віртуальної реальності, прагнучи перетворити їх на нову обчислювальну платформу. Генеральний директор Meta Марк Цукерберг заявив, що пристрої на основі віртуальної та доповненої реальності з часом замінять мобільні телефони та деяке особисте спілкування. Гарнітура віртуальної реальності Apple Vision Pro надійшла в продаж у п’ятницю.
«Це не є зґвалтуванням за визначенням у кримінальному законодавстві», — сказав Бендлер щодо атак у віртуальній реальності. «Це не дія у фізичному світі».
Експерти кажуть, що, можливо, можна притягнути до відповідальності правопорушників за меншими звинуваченнями в домаганнях. Але такі звинувачення часто висуваються, коли злочинець протягом певного часу вчинив кілька злочинів, сказала Мері Енн Френкс, професор Школи права Джорджа Вашингтона.
«Щоб піднятися до рівня чогось злочинного, [зловмиснику] довелося б робити щось неодноразово — тобто слідувати за цією людиною додому або вона з’явилася на роботі наступного дня», — сказав Френкс. «І в Інтернеті також має бути більше, ніж просто один інцидент, коли хтось був агресивним».
Френкс додав, що правоохоронні органи історично не завжди надавали пріоритет випадкам агресивних дій у фізичному світі і, можливо, ще більше неохоче виділили значні ресурси для розслідування віртуальних інцидентів.
Незабаром після нападу Патель написала про свій досвід на Medium , і її засипали електронними листами, в яких говорилося, що вона «дурна» і «смішна», називаючи свій досвід нападом.
«Я не мала наміру бути жінкою, яка зазнала сексуального насильства в метавсесвіті», — сказала вона. «Я маю намір поділитися своєю історією — цією історією, історією багатьох, щоб підняти тривогу».