ПолiтДумка

Шахрайку, яка «продавала» побутову техніку із Західної України за низькими цінами, суд зобов’язав повернути кошти покупцям

Август 09
20:20 2020

Днями суддя Крюківського районного суду Кременчука Іван Дядечко розглянув у відкритому підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження за обвинуваченням уродженки с. Артемівка Полтавської області, з вищою освітою, не одруженої, не працюючої, маючої на утриманні неповнолітню дитину, раніше не судимої, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст.190 Кримінального кодексу України (Шахрайство).

Як сказано у вироку суду, у вересні 2019 року обвинувачена, під приводом купівлі продажу побутової техніки із Західної України по низьким цінам, запропонувала жінці, придбати техніку на що остання погодилась та уклала усний договір. Після чого обвинувачена, шляхом зловживання довірою, заволоділа грошовими коштами в сумі 15 тис грн, які належить покупцеві, але так і не виконала усний договір, з місця вчинення злочину зникла та розпорядилась грошовими коштами на власний розсуд, чим завдала потерпілій збитків на загальну суму 15 тис грн.

Окрім того, в жовтні 2019 року обвинувачена, під приводом купівлі — продажу побутової техніки із Західної України по низьким цінам, запропонувала іншій жінці придбати техніку, на що остання погодилась та уклала усний договір. Після чого обвинувачена заволоділа грошовими коштами в сумі 25 тис грн, які належать покупцю, але так і не виконала усний договір, з місця вчинення злочину зникла та розпорядилась грошовими коштами на власний розсуд.

Також в жовтні 2019 року обвинувачена, знову таки, під приводом купівлі -продажу побутової техніки із Західної України по низьким цінам, запропонувала ще одній кременчужанці придбати техніку, на що остання погодилась та уклала усний договір. Після чого обвинувачена, шляхом зловживання довірою, заволоділа грошовими коштами в сумі 35 тис грн., а техніку не надала покупцю.

Знову таки у жовтні 2019 року обвинувачена, під приводом купівлі — продажу побутової техніки із Західної України по низьким цінам, запропонувала черговій кременчужанці придбати техніку, на що остання погодилась та уклала усний договір. Після чого обвинувачена, шляхом зловживання довірою, заволоділа грошовими коштами в сумі 27 тис 500 грн, які належить покупцю, але так і не виконала усний договір, з місця вчинення злочину зникла та розпорядилась грошовими коштами на власний розсуд.

Вказані дії обвинуваченої кваліфіковано за ч. 1 ст. 190 КК України як заволодіння чужим майном, шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), за ч. 2 ст. 190 КК України, як заволодіння чужим майном, шляхом обману та зловживання довірою, вчиненому повторно (шахрайство).

26 червня 2020 року між потерпілими та підозрюваною укладено угоду про примирення. В угоді про примирення сторони визнають правильність кваліфікації дій обвинуваченої за ч. 1 ст.190,ч.2ст.190КК України та узгоджують вид і розмір покарання з урахуванням того, що підозрювана свою вину визнала повністю, щиро розкаялася, активно сприяла розкриттю кримінальних правопорушень, скарг та заяв на останню за місцем проживання не надходило, визнала пред`явлені цивільні позови та вирішено порядок відшкодування матеріальних збитків.

Відповідно до угоди сторони погодилися про призначення покарання за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України у вигляді 3 років обмеження волі, а за ч. 2 ст. 190 КК України у вигляді 3 років позбавлення волі. Згідно ч. 1 ст. 70 КК України обвинувачена шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим визначено остаточне покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, з застосуванням ст.ст. 75, 76 КК України.

В підготовчому судовому засіданні обвинувачена просила суд затвердити угоду про примирення, укладену між нею та потерпілими.

Суд, перевіривши угоду про примирення між потерпілими та обвинуваченою на відповідність вимогам КПК України, з`ясувавши обставини, які підлягають з`ясуванню перед затвердженням угоди, заслухавши думку прокурора, а також потерпілих та обвинувачену, які підтвердили, що повністю розуміють права, надані їм законом, та наслідки укладення і затвердження угоди, та вважають, що угода повинна бути затверджена і погоджуються на призначення судом покарання, зазначеного в угоді, порядком відшкодування завданих матеріальних збитків, а саме таким, що обвинувачена зобов`язується відшкодувати матеріальну шкоду завдану потерпілим в сумі 15 тис грн, 20 тис 500 грн, 27 тис 500 грн, 35 тис грн до 31 серпня 2020 року.

Заслухавши справу суддя затвердив угоду про примирення від 26 червня 2020 року в кримінальному провадженні.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинання менш суворого покарання біль суворим, визначив обвинуваченій остаточне покарання у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі.

На підставіст.ст.75,76КК України суддя звільнив обвинувачену від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю один рік.

Вирок може бути оскаржений в Полтавський апеляційний суд через Крюківський районний суд м. Кременчука.

Источник: kg.ua

Share

Статьи по теме

Последние новости

Названа новая проблема компьютеров от компании Apple

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".