Шахраї виманюють дані банківських карт у киян через сайти безкоштовних оголошень
Щоб вберегтися від пройдисвітів, слід дотримуватися простих правил.
На сайтах безкоштовних оголошень активізувалися аферисти: різними шляхами вони виманюють у довірливих громадян дані банківських карток та іншу конфеденційну інформацію. Як не залишитися і без речей, і без грошей — дізнавалися журналісти програми «Київ.Тижневик» на телеканалі «Київ».
Анастасія Корнієвська продає спортивний інвентар, вело-запчастини та речі для вело-тренувань на сайті безкоштовних оголошень. Дівчина каже, що після публікації нового оголошення з нею зв’язалися невідомі і запропонували їй оформити доставку товару. За словами дівчини, її одразу насторожило те, що товар забажали придбати дуже швидко, навіть без огляду.
«Почав питати, ви раніше оформляли чи не оформляли, давайте пробувати… минуло кілька хвилин і він мені кидає посилання на сайт, мовляв, він оплатив товар. Я, звісно, розумію, що треба зайти в додаток і глянути, є та оплата, чи ні. Заходжу, і бачу що нічого немає» — розповідає Анастасія.
Далі вона в месенджері написала шахраю, що оплати від нього немає, на що той заявив про «технічні проблеми на сайті», і попросив щоб вона підтвердила оплату через посилання, яке він їй надасть.
«Там написано, що сума вже оплачена тільки щоб вам отримати гроші треба ввести номер своєї карти і до якого числа вона дійсна і вписати всі три цифри зі зворотньої сторони картки» — розповідає Анастасія.
Така схема шахрайства вже досить поширена в Україні: зазвичай, якщо у продавця виникають сумніви, у техпідтримці сайту оголошень йому швидко підкажуть, що це обман. Для таких «фінансових операцій» шахраї використовують сайти-«одноднівки», які візуально маскують під відомі сайти з продажу товарів; а також через месенджери і підмінні сайти. Переписку після оплати видаляють і ваш номер блокують.
Юристи нагадують, що такими справами в Україні має займатися кіберполіція; якщо ж ви таки стали жертвою аферистів, вони радять зберігати докази – банківську виписку та, якщо зберіглися, скрін-шоти підставного сайту. А щоб вберегтися від шахраїв, слід дотримуватися простих правил:
- звертати увагу на те, як складено оголошення чи як спілкується покупець — фото товару має бути реальним, а з продавцем треба спілкуватися лише через офіційний сайт або мобільний застосунок;
- ретельно вивчити профіль покупця/продавця, перевірити відгуки: вартість товару не може бути значно занижена, а для продавця пересторогою є коли покупець поспішає придбати товар;
- рекомендовано зустрічатися особисто і передавати гроші із рук в руки і в людних місцях в світлу пору доби; якщо користуєтесь оплатою товару з доставкою вимагайте накладений платіж, тобто оплата прийде після вашої перевірки товару на відділення пошти.
Источник: kyiv.media