ПолiтДумка

що категорично не можна робити

30 сентября
08:35 2022

Україну вже почали атакувати перші осінні віруси й визначити, на що саме ви захворіли, не так вже й просто. З появою перших симптомів захворювання слід звернутися до лікаря.

Які перші симптоми грипу у дорослих і що категорично не можна робити, розповіли фахівці Healthline.

Як виглядають перші ознаки грипу

Симптоми грипу дуже схожі на звичайну застуду та коронавірус, але є деякі відмінні риси. Ознаки грипу проявляються набагато швидше, вони важчі та тримаються трохи довше. До ранніх ознак належать:

  • Сильна втома
  • Раптова лихоманка (температура від 38 градусів)
  • Першіння чи біль у горлі
  • Кашель
  • Озноб
  • Біль у м’язах та у всьому тілі
  • Нежить

На ранніх стадіях грипу лихоманка є звичайним явищем, але не у всіх людей вона буває. Найхарактерніша риса — симптоми з’являються раптово і дуже швидко.

Що категорично не можна робити при перших симптомах грипу

Не ходіть на роботу чи навчання. Людина з грипом заразна за день або два до появи симптомів і залишається заразною протягом 5-7 днів після погіршення самопочуття.

Не тисніть людям руки та не обіймайте їх. Якщо ви не бажаєте стати розповсюджувачем вірусу, уникайте фізичного контакту з іншими людьми, не обмінюйтеся з ними їжею чи напоями.

Не примушуйте себе. Грип — це прогресуюче захворювання, а це означає, що симптоми погіршуватимуться до початку одужання. Позбавлення організму відпочинку у перші дні хвороби може призвести до того, що час для одужання збільшуватиметься.

Уникайте оброблених харчових продуктів та цукру. Такі продукти не дають поживних речовин вашому організму, а отже, і сил для одужання.

Не пропускайте прийоми їжі. При грипі апетиту зазвичай немає і можна їсти менше, але вашому організму потрібні поживні речовини для боротьби з вірусом. Відмінними варіантами стануть супи, йогурти, вівсянка, фрукти, овочі, бульйон.

Не ходіть у людні місця. Грип дуже заразний, тому обмежте відвідування людних місць, щоб не стати розповсюджувачем вірусу.

Будьте обережні з недоведеними трав’яними засобами. Трави та різні добавки не проходять перевірку на якість, упаковку та безпеку, тому будьте обережні з такими препаратами. Обов’язково зверніться за консультацією до лікаря та купуйте лише у надійних місцях.

Не паліть. Грип – це респіраторне захворювання, а куріння дратує легені та погіршує симптоми.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Monarch Tractor: у Каліфорнії розпочали випуск безпілотних електричних тракторів

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY