ПолiтДумка

що краще захистить екран вашого смартфона

25 ноября
09:40 2023

Найдорожча частина будь-якого смартфона – це його дисплей. При цьому, на жаль, вона ж найчастіше і страждає: в кращому випадку просто дряпається, роблячи зовнішній вигляд гаджета неохайним і ускладнюючи його подальший продаж, в гіршому – розбивається. Причому йдеться не тільки про глибокі подряпини і відколи, а про безліч дрібних, які вкривають екран, як павутинка, і буквально впадають в око, якщо дисплей вимкнений. Розповідаємо, як цьому запобігти.

Заміна екрана дорогого смартфона коштує серйозних грошей, а для а для бюджетних моделей вартість заміни і зовсім порівнянна із залишковою вартістю самого смартфона. Найчастіше легше просто купити новий апарат.

За часів кнопкових телефонів проблема вирішувалася просто: всі носили на поясі чохли-акваріуми з отворами під динамік і мікрофон. А ось сучасні чохли-бампери для смартфонів захищають зазвичай лише корпус, екран у них абсолютно не захищений (хіба що має менше шансів розбитися при падінні гаджета на бік). Тому бампер – бампером, а для захисту екрана на нього наклеюють плівку або скло.

І плівка, і “скло” робляться з прозорого пластику. Різниця в тому, що плівка є тонким гнучким полімером товщиною в десяту частку міліметра, що має клейову основу. А скло має товщину до півміліметра: воно жорстке і тверде. Дуже рідко використовується і справжнє загартоване скло, проте переваг перед пластиком у нього майже немає.

У яких випадках купувати плівку?

Плівка приваблива насамперед низькою ціною: порівняно зі склом вона дешевша. Звичайна плівка обійдеться вам не дорожче 100-200 грн.

При цьому вона практично ніяк не змінює зовнішній вигляд смартфона, залишаючись непомітною. Ба більше, плівку виробники часто наклеюють на екран просто на заводі.

Ще одну важливу перевагу цього способу захисту оцінять власники смартфонів, у яких сканер відбитків пальців вбудований в екран. Плівка ніяк не заважає розпізнаванню, воно відбувається так само швидко і надійно, як і без неї.

Крім того, її легко наклеїти не тільки на плоский екран, а й на дисплей із загнутими краями.

Нарешті, існують варіації плівки для “моддінгу” смартфонів. Звичайна плівка глянцева. Але можна наклеїти матову, щоб дисплей менше відблискував на сонці, плюс на матовій плівці не видно відбитків пальців. Дзеркальна плівка має блискучу відбивну поверхню, яка працює як дзеркало, коли екран вимкнений.

Буває ще плівка-антишпіон: вона зменшує кути огляду екрана, щоб людина, яка перебуває поруч, не бачила, що ви пишете, читаєте або дивитеся.

У плівки є кілька недоліків. По-перше, вона захищає екран тільки від подряпин. Б’ється він із плівкою майже так само, як і без неї – хіба що осколки точно не посипляться, якщо екран розбився вщент.

По-друге, плівка недовговічна: вона сама дуже сильно дряпається і стирається, а не дуже якісна може через деякий час відклеюватися по краях, під неї потрапляє пил і бруд, і назад приклеїти її неможливо.

Тож економія під час купівлі плівки не така вже й серйозна, тому що періодично цей захисний елемент треба міняти. А наклеювати плівку не так просто: потрібне терпіння і, бажано, досвід, інакше під нею залишаться зрадницькі повітряні бульбашки, і доведеться чимало повозитися, щоб їх прибрати. Іноді після невдалого наклеювання плівку доводиться викидати.

У яких випадках купувати скло?

Скло дорожче, але воно захищає екран і від подряпин, і від невеликих ударів. При цьому воно не відклеюється і не пузириться під час встановлення. Один раз наклеїли – і вистачить на все життя смартфона.

Головне – як слід знежирити екран. До речі, про знежирення: у стекол зазвичай є олеофобне покриття, тобто відбитків пальців на екрані буде менше. Тактильні відчуття від якісних моделей такі ж, як у “рідного” скла вашого смартфона. І, нарешті, скло теж може бути і дзеркальним, і “антишпигунським”.

А для особливо пильних випускають скло з вбудованою шторкою для фронтальної камери! І взагалі у стекол більше можливостей у плані стайлінгу. Наприклад, можна купити скло з красивою окантовкою по периметру, що створює ефект глибини. Або чорний iPhone зробіть білим.

Є скло з 3D-ефектом: завдяки заокругленим краям вони на деяких смартфонах створюють ефект загнутого екрана.

Що, плівки більше не потрібні? Не поспішайте. Товщина скла – не тільки його перевага, а й недолік. Смартфон зі склом стає візуально товстішим, а на вигнуті екрани підібрати скло і правильно його наклеїти складно – доведеться миритися з некрасивою “сходинкою”, що утворюється, коли скло закриває не весь дисплей.

Якщо скло товсте, то сенсорна частина часом стає менш чутливою, а екранні сканери відбитків відмовляються вас впізнавати: доведеться дуже сильно притискати палець і довго його утримувати. Крім того, через особливості заломлення світла зображення на екрані може набути райдужних ореолів – так званий “ефект бензинової плями”. І це не гарантійний випадок: виробники попереджають про можливість його виникнення.

Не плутайте звичайне скло з “рідким”. Те, що називають “рідким склом”, до захисту не має жодного стосунку. Це скоріше така собі поліроль: якщо втерти цей розчин в екран, що “побачив життя”, то він заповнить мікроподряпини і на деякий час надасть гаджету охайнішого вигляду. Частково відновиться й олеофобне покриття. Надалі процедуру потрібно буде періодично повторювати.

Як обрати плівку чи скло

Перше правило – треба брати захист під свою модель пристрою. Бувають універсальні плівки, а також скла, які, за заявами на упаковці, підходять до десятка різних моделей. І в деяких пристроїв, справді, однакові розміри екранів, але все ж таки краще вибрати захист, розроблений спеціально під конкретну модель смартфона або планшета. Так більше шансів, що у вас не буде проблем з наклеюванням, адже зайві півміліметра в цьому питанні багато що вирішують.

Правило друге – не економити. Хороша плівка не коштує 50 гривень (не враховуємо розпродажі), а скло за 250 гривень навряд чи буде досить тонким і прозорим.

Вибираючи між плівкою і склом, врахуйте, що скло часто “не дружить” з чохлами, які краями сильно заходять на лицьову поверхню заради більшого захисту: або чохол сідає нещільно, або скло починає відклеюватися по краях.

У будь-якому разі, захист екрана – питання особистих уподобань, і ви не дізнаєтеся, що вам більше підходить, поки не спробуєте різні варіанти.

Источник: itechua.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Названо 7 найбільших європейських банків за розміром активів в рф

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!