ПолiтДумка

що потрібно робити, а що категорично не можна

08 октября
12:10 2023

Смартфон упав у воду, а можливо, на нього пролилася кава або він потрапив під дощ? Світ навколо одразу зупиняється. Цілий всесвіт інформації, спілкування та роботи раптово опиняється під загрозою. Знайомо, чи не так? Не поспішайте впадати у відчай! Розповідаємо про можливі наслідки подібних інцидентів, часті помилки та способи порятунку смартфона.

Сучасний смартфон – це набагато більше, ніж просто гаджет для дзвінків і повідомлень. Це персональний помічник, хранитель найважливіших контактів та інформації, центр розваг і “ворота” у світ глобальної мережі Інтернет. Тому, коли наш вірний електронний супутник несподівано опиняється у воді, чи то ванна, чи то калюжа, чи то чашка кави, чи то навіть кишеня нашої куртки в дощовий день, ми відчуваємо щось, схоже на шок.

У цю мить, коли світ навколо зупиняється, важливо зберігати спокій і знати, що робити далі. Адже неправильні дії можуть лише погіршити ситуацію, а правильні, навпаки, допоможуть врятувати пристрій і всі дані, що зберігаються в ньому.

Вода й електроніка: не найкращі друзі

Зустріч смартфона з водою завжди загрожує наслідками. Вода може спричинити коротке замикання й окислення контактів. Екран, камера, динаміки – будь-які компоненти пристрою можуть постраждати. Усе залежить від того, наскільки інтенсивно і довго смартфон контактував з водою.

Перша допомога потопельнику

Якщо телефон впав у воду, важливо діяти швидко і відповідно до простих правил.

  • Негайно вимкніть пристрій, щоб мінімізувати ризик короткого замикання.
  • Вийміть SIM-карту та карту пам’яті – це дасть змогу запобігти пошкодженню даних.
  • Якщо можливо, зніміть акумулятор, щоб зменшити ризик короткого замикання.
  • Обсушіть смартфон за допомогою сухої мікрофібри або паперових рушників.
  • Покладіть пристрій у сухе та тепле місце для прискорення процесу висихання.
  • Не намагайтеся ввімкнути пристрій, поки він повністю не висохне. Це може зайняти від 24 до 48 годин.

Несподіваний душ: коли смартфон потрапляє під дощ

Наскільки небезпечний дощ для телефона? Усе залежить від моделі та ступеня захисту від води. Якщо ваш смартфон має сертифікацію IP68 – вітаємо! Ви – щасливчик. З таким захистом невеликий дощ не зашкодить вашому хранителю інформації. В іншому випадку – дійте за наведеним вище алгоритмом.

Коли в гості приходить кава

Що робити, якщо на телефон пролився напій? Тут важливий склад рідини. Якщо це вода, діємо за стандартним планом. Якщо кава, чай, сік або алкоголь, то ситуація складніша.

Вони містять різні домішки, які можуть залишити на контактах корозію. У такому разі краще звернутися до професіоналів для промивання плати.

Головні помилки під час “утоплення” телефону

  • Увімкнення пристрою до повного висихання може призвести до короткого замикання і непоправних пошкоджень.
  • Спроба висушити телефон на батареї або за допомогою фена нічим добрим не закінчується – від цього компоненти можуть перегрітися і пошкодитися.
  • Спроба самостійно розібрати телефон, якщо ви в цьому не розбираєтеся.

Пам’ятайте, найкращим виходом у разі серйозного контакту смартфона з рідиною буде звернення до професіоналів. Не ризикуйте своїми даними і девайсом, довірте його фахівцям. Бережіть свої гаджети і не дозволяйте їм втопитися!

Источник: itechua.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Розробниця два роки випробовувала Firefox на міцність. Ось що сталося з її 7470 відкритими вкладками

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!