Що робити, якщо натиснув на шкідливе посилання – швидкі лайфхаки для збереження грошей і паролів
Щодня кілька сотень українців страждають від дій шахраїв – вони маскують шкідливі посилання під популярні інтернет-ресурси, а інколи і зовсім відкрито крадуть гроші і паролі українців. Багато хто вже знайомий з такими посиланнями, і не натискають на них. Але випадковість ніхто не скасовував – деколи на таке посилання натискаєш, сам цього не бажаючи. То що робити, якщо ви таки натиснули випадково на таке посилання?
Скористайтеся цим лафхаком, щоб зберегти свої гроші, облікові записи та паролі. Про дієві способи захисту розповідає The Sun.
Від’єднайтесь від інтернету
Вимкніть інтернет повністю – і мобільний інтернет, і Wi-Fi. Увімкніть режим польоту, не важливо. Це може запобігти повному завантаженню шкідливого програмного забезпечення, яке уже розпочалось. Також відключення від інтернету допоможе захистити інші пристрої, які під’єднані до однієї Мережі.
Увімкніть антивірус
Щоб перевірити свій пристрій, увімкніть антивірус. Зазвичай вони не потребують підключення до інтернету. Спробуйте знищити вірус, якщо антивірус його знайде.
Перевірте усі свої облікові записи
Перевірте електронну пошту, усі транзакції та облікові записи у соцмережах. Якщо туди хтось намагався зайти, то вам обов’язково прийде повідомлення про підозрілі дії. Якщо ви побачили таке повідомлення, слідуйте інструкціями. І на майбутнє – усюди увімкніть багатофакторну автентифікацію (це коли потрібен не лише пароль, але й код, який приходить на ваш мобільний).
Источник: itsider.com.ua