ПолiтДумка

Що робити, якщо Wi-Fi погано працює в окремих місцях квартири

05 октября
09:16 2023

Іноді бездротовий інтернет працює добре, але погано «ловиться» тільки в конкретних кімнатах або навіть місцях квартири. Як позбутися таких «мертвих зон»?

Працювати, навчатися чи розважатися за допомогою інтернету з будь-якої точки великої квартири – це ідеальна ситуація. На жаль, так буває далеко не завжди – десь є відмінний сигнал, а в деяких місцях навіть простенькі лендинги завантажуються по кілька хвилин або зовсім не з’являються. Такі ділянки називають “мертвими зонами” Wi-Fi. Розповідаємо чому вони виникають і як їх усунути?

“Мертві зони” бездротового зв’язку виникають там, де сигнал Wi-Fi низький або падає до нуля – радіохвилі з якоїсь причини блокуються. Перш ніж вирішувати це завдання, потрібно виключити будь-які інші проблеми. Наприклад, “мертву зону” легко сплутати з перебоями на мережі провайдера, фізичним пошкодженням кабелю в квартирі або низькою швидкістю інтернету на тарифному плані.

Якщо складність у цьому, слід звернутися до провайдера. Якщо зі швидкістю все гаразд, а інтернет продовжує бути «нульовим» лише в деяких місцях, то, швидше за все, проблема саме в «мертвих зонах».

Найчастіше такі зони виникають через сукупність кількох факторів. Сигнал від Wi-Fi можуть блокувати товсті стіни та металеві поверхні (наприклад, шаф та стелажів), інші сигнали у тому ж частотному діапазоні (наприклад, Wi-Fi сусідів або мікрохвильова піч), а також охоронні системи. Виявити такі зони можна не тільки випадково (емпірично), але й за допомогою спеціального програмного забезпечення, наприклад, Wi-Fi Analyzer Classic для Android та NetSpot для Windows.

Переміщаючись із телефоном із кімнати до кімнати, можна помітити, як рівень сигналу домашньої мережі змінюється і раптом у «мертвій зоні» падає до мінімуму. Для більшої точності та аналізу можна створити карту/план простору, щоб позначити на кожній із ділянок рівень сигналу Wi-Fi. Після того як проблема виявлена ​​та описана, можна приступати до її усунення.

Перше, що напевно потрібно буде поміняти, – місце установки роутера. За словами керівника продукту Wi-Fi (B2C) в компанії Дом.ру В’ячеслава Бурхайло, роутер повинен бути встановлений в умовному центрі квартири, звідки розходяться в прямій видимості дверні прорізи у всі приміщення.

Доцільною є також установка роутера в кімнаті, де сконцентровані найбільш часті та «важкі» споживачі інтернету, наприклад, телевізор з 4К та ігровою консоллю. Бажано закріпити роутер на рівні 1-1,5 м від підлоги для більш рівномірного розподілу сигналу Wi-Fi. Не варто встановлювати роутер на підлогу чи до стелі», – уточнив експерт.

Немає жодного сенсу встановлювати роутер:

  • у нішах стін,
  • біля вікон,
  • у шафи (тим більше, металеві та з дзеркальними дверима),
  • поряд з електроприладами (особливо такими, що мають радіовипромінювання),
  • поблизу радіаторів та інших нагрівальних приладів.

Якщо зміна місця роутера не допомогла, наступний крок – перевірка його налаштувань. Можливо, він не може автоматично перемикатися між каналами і вибирати найменш завантажений з них, а використовує певний і найповільніший. У цьому випадку, роутер потрібно буде переключити на менш завантажений бездротовий канал. Визначити їх можна за допомогою тих самих програм моніторингу. Якщо ці заходи не допомогли, то, можливо, причина в іншому.

У великих квартирах або приватних будинках сигнал Wi-Fi може просто не дотягуватися до далеких ділянок. Крім того, планування простору може бути таким, що неможливо уникнути блокування сигналу стінами. У цих випадках будуть потрібні додаткові заходи боротьби з «мертвими зонами».

Вже згадана карта покриття Wi-Fi допоможе врахувати особливості простору, наприклад, коректно розставити меблі та знайти оптимальне місце для роутера. Допомогти вирішити проблему «мертвих зон» може зміна обладнання або перепрошивка роутера. І перше, і друге дозволить радіохвилі Wi-Fi «дістати» до найдальших місць квартири. До того ж швидкість інтернету після такого оновлення може суттєво підвищитися.

Одне з найефективніших рішень – встановлення mesh Wi-Fi. Це домашня система з кількох роутерів, яка дозволяє створити безперервний та високошвидкісний інтернет у всьому будинку. Інше рішення – подовжувачі Wi-Fi-сигналу (ретранслятори), які посилюють мережу, що вже існувала в будинку.

Завдяки сучасним технологіям можна знайти оптимальне вирішення проблеми «мертвих зон» без втрати швидкості інтернету. Фізично mesh-системи – це кілька схожих один на одного пристроїв, один з яких вважається основним (підключається безпосередньо до мережі провайдера).

Багато виробників додають функціонал mesh у свої роутери для того, щоб вони об’єднувалися в одну мережу. Таке обладнання не стане «різати» швидкість і зможе перемикати інтегровані з ним пристрої між собою. Тобто, переміщаючись по дому, ви фізично підключатиметеся до того пристрою mesh, який може забезпечити максимальну швидкість. Але жодних розривів при перемиканні не буде, оскільки перемикання безшовні. З точки зору досвіду користувача mesh-системи нічим не відрізняються від звичайних роутерів за винятком хіба що більш високих швидкостей і більш стабільного з’єднання в будь-яких точках. Деякі з виробників випускають репітери як окремі пристрої, але вже з підтримкою функціоналу mesh.

Зазвичай це нескладно: кілька простих кроків.

  • Визначте джерело проблем: якщо це обмеження в тарифі або локальні проблеми провайдера, зверніться до постачальника послуг.
  • Оптимізуйте розташування роутера: від нього до будь-якої точки в квартирі має бути якнайменше капітальних перешкод.
  • Можна спробувати переключитися на менш завантажений діапазон: наприклад, 5 ГГц, якщо його підтримують.
  • Якщо нічого не допомагає, варто розглянути покупку mesh-системи: вона покращить якість прийому сигналу у великих приміщеннях зі складними конфігураціями перегородок.

Источник: itechua.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Фицо планирует убедить Украину не прекращать транзит газа из РФ

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!