ПолiтДумка

Що відомо про Міру Мураті та Еммета Шира. Дві людини, які замінили керівника OpenAI за три дні

20 ноября
16:09 2023

Минулого тижня Сема Альтмана, гендиректора OpenAI, розробника чатбота штучного інтелекту ChatGPT, несподівано звільнили з посади та з ради директорів, разом із ним пішов президент компанії Грег Брокман. Тимчасовим генеральним директором на період пошуку постійного керівника стала Міра Мураті, головна технічна директорка компанії.

Міра Мураті, виступаючи як тимчасовий керівник, розіслала співробітникам повідомлення, в якому визнала це завдання «честю і гордістю». До цього саме вона відповідала за керівництво командами, які розробляли ChatGPT, який мав би вивести технологію штучного інтелекту в мейнстрим. 20 листопада стало відомо, що новим тимчасовим генеральним директором OpenAI обрали співзасновника Twitch Еммета Шира. А Альтман і Брокман працюватимуть у команді штучного інтелекту Microsoft.

Liga.Tech зібрала все, що відомо про Мураті і Шира.

Міра Мураті

Історія впливу

Інтерес в Мураті до штучного інтелекту з’явився ще у 2013 році, коли вона приєдналася до Tesla. У той час компанія випускала ранні версії Autopilot, програмного забезпечення для допомоги водієві зі штучним інтелектом, і працювала над роботами зі штучним інтелектом для своїх заводів. Це змусило Мураті замислитися над іншими реальними застосуваннями технології.

У 2016 році фахівчиня перейшла до американської компанії Leap Motion, щоб працювати над системою доповненої реальності, яка має замінити клавіатури. Як віцепрезидент з продуктів та інженерії, вона сподівалася зробити взаємодію з комп’ютером «такою ж інтуїтивно зрозумілою, як гра з м’ячем». Але незабаром Мураті зрозуміла, що технологія на основі віртуальної реальності ще не готова для масової аудиторії.

Обдумуючи свій наступний крок, Мураті дійшла висновку, що «масовий розвиток технологій» має відіграти певну роль у вирішенні найбільших світових викликів. Це призвело до того, що вона приєдналася до OpenAI у 2018 році й контролювала розгортання Dall-E і ChatGPT.

Публічні тестування

Тоді як Google здебільшого тримав свої дослідження штучного інтелекту в лабораторних умовах, а можливості чатбота Ernie від Baidu все ще були мало кому відомі, продукти OpenAI стали вже широко доступні.

Мураті була прихильницею тестування продуктів компанії для широкої громадськості. «Можна досягти технологічного прогресу у вакуумі, без реальних контактів, – заявила вона. «Але тоді постає питання, чи рухаєтеся ви у правильному напрямку?»

На думку фахівчині, створення штучного загального інтелекту виключно в межах лабораторії може спричинити ще більший суспільний шок, коли це стане відомо громадськості. Обговорення роботи великих мовних моделей компанії через навчання з підкріпленням за допомогою людського зворотного зв’язку є більш ефективним методом розв’язання будь-яких проблем у роботі ШІ, а також способом залучити громадськість до дискусії.

Регулювання штучного інтелекту

Мураті не розглядає конкретні випадки шкідливого використання штучного інтелекту, але вона відверто заявляє, що галузь потребує регулювання. «У нас є філософи та етики в OpenAI, але я дійсно вважаю, що існують великі соціальні питання, які не мають бути в руках одних лише технологів», – сказала вона.

Згодом Міра підтвердила цю думку, сказавши в інтерв’ю Time: «Це унікальний момент, коли ми можемо впливати на те, як технології формують суспільство. І це відбувається в обох напрямках. Технологія формує нас, а ми формуємо її. Існує також безліч питань щодо впливу на суспільство, а також багато етичних та філософських питань, які ми мусимо розглянути. І важливо, щоб ми залучали різні голоси – філософів, соціологів, митців та представників гуманітарних наук».

Взаємодія зі штучним інтелектом

Незважаючи на свою впевненість у можливостях OpenAI, Мураті не поділяє погляди колишнього генерального директора OpenAI Альтмана до вивчення ідеї повноцінного штучного інтелекту. Мураті характеризує свідомість як філософську ідею, а не наукову.

Вона хотіла б переосмислити тест Тюрінга, визначити, чи може комп’ютер мислити як людина, включити «широкий спектр когнітивних завдань». Але насамперед вона хоче, щоб системи OpenAI навчалися у реальних, живих людей.

Відношення до GPT

За даними аналітичної компанії Similarweb, лише через два місяці після запуску ChatGPT досяг 100 мільйонів активних щомісячних користувачів. Це зробило його таким застосунком в історії, який найшвидше зростає. TikTok знадобилося дев’ять місяців, щоб досягти таких показників, а Instagram – два з половиною роки.

Коли GPT-4, наступна велика мовна модель OpenAI, готувалася до запуску, Мураті знала, що технологія отримає ще більше уваги, але хотіла зворотного – щоб було менше ажіотажу. 

У GPT-4 Мураті побачила шанс «розширити можливості для людей», в тому числі показати освітянам, що генеративний штучний інтелект – це набагато більше, ніж спосіб для студентів списати. Замість цього він може стати інструментом, який допоможе складати плани уроків і допомагати учням вчитися по-новому.

«З ChatGPT ви можете мати нескінченну взаємодію і вивчати складні теми у спосіб, що ґрунтується на вашому контексті, – каже Мураті. «Це щось на кшталт особистого репетитора».

Особисті смаки

Один з улюблених фільмів Мураті, «Космічна Одісея 2001 року», розповідає про штучний інтелект, який вбиває всіх. Серед інших джерел натхнення – пісня Radiohead «Paranoid Android». «Не найбільш піднесена, але красива і спонукає до роздумів», – сказала вона, – а також збірка віршів австрійського поета Райнера Марії Рільке «Дуїнянські елегії».

Еммет Шир

Наразі стало відомо, що на посаду тимчасового генерального директора OpenAI затвердили колишнього CEO Twitch Еммета Шира. Про долю Міри Мураті не повідомляється.

До березня 2023 року Шир був генеральним директором Twitch, де він провів близько десяти років, перетворивши компанію з Justin.tv на найуспішніший потоковий сервіс відеоігор у світі. Пізніше він був призначений радником компаній на половину ставки в Y Combinator, стартапі Сема Альтмана, з 2014 до 2019 рік.

Повідомляється, Шир має зв’язки з рухом ефективного альтруїзму, який скептично ставиться до ризиків, пов’язаних зі штучним інтелектом. Ефективні альтруїсти уявляють собі різні сценарії, в яких потужні системи штучного інтелекту можуть бути використані для заподіяння серйозної та широкомасштабної шкоди.

Говорячи про можливість того, що гіперінтелектуальний ШІ вийде з-під контролю людини, Шир сказав: «Це як бомба, що руйнує всесвіт. Це погано в тому сенсі, що глобальне потепління не є проблемою».

Реакція Microsoft

Гендиректор Microsoft Сатья Наделла заявив, що «з нетерпінням чекає на знайомство» з Емметом Широм, невдовзі після того, як його призначили новим тимчасовим генеральним директором OpenAI. Наделла написав у X (Twitter): «Ми залишаємося відданими нашому партнерству з OpenAI та впевнені у нашій дорожній карті продуктів, нашій здатності продовжувати впроваджувати інновації з усім, що ми оголосили на Microsoft Ignite, і у продовженні підтримки наших клієнтів та партнерів.

Ми з нетерпінням чекаємо на знайомство з Емметом Широм та новою командою керівництва OpenAI та співпрацю з ними. І нам надзвичайно приємно поділитися новиною про те, що Сем Альтман і Грег Брокман разом з колегами приєднаються до Microsoft, щоб очолити нову передову команду дослідників ШІ. Ми з нетерпінням чекаємо на швидкий початок роботи, щоб забезпечити їх ресурсами, необхідними для досягнення успіху».


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

як управляють арештованим стратегічним майном

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!