ПолiтДумка

ШІ може допомогти захиститися від кіберзагроз

24 февраля
19:54 2024

За словами СЕО Google , швидкий розвиток штучного інтелекту може допомогти посилити захист від загроз безпеці в кіберпросторі.Генеральний директор Сундар Пічаї.

На тлі зростання занепокоєння з приводу потенційно нечесного використання штучного інтелекту Пічаї сказав, що інструменти розвідки можуть допомогти урядам і компаніям прискорити виявлення загроз від ворожих осіб і реагування на них.

«Ми маємо рацію, коли хвилюємося щодо впливу на кібербезпеку. Але, я думаю, штучний інтелект, як я думаю, фактично, суперечливо інтуїтивно, зміцнює наш захист від кібербезпеки», — сказав Пічаї делегатам на Мюнхенській конференції з безпеки наприкінці минулого тижня.

Атаки на кібербезпеку зростають у масштабах і витонченості, оскільки зловмисники все частіше використовують їх як спосіб застосування влади та вимагання грошей.

Кібератаки коштували світовій економіці приблизно 8 трильйонів доларів у 2023 році — сума, яка має зрости до 10,5 трильйонів доларів до 2025 року, згідно з кібердослідницькою компанією Cybersecurity Ventures.

У січневому звіті Британського національного центру кібербезпеки — частини GCHQ, розвідувального агентства країни — говориться, що штучний інтелект лише посилить ці загрози, знизивши бар’єри для проникнення кіберхакерів і сприяючи більшій зловмисній кіберактивності, включаючи атаки програм-вимагачів.

Однак Пічаї сказав, що ШІ також скорочує час, необхідний захисникам для виявлення атак і реагування на них. Він сказав, що це зменшить так звану дилему захисників, згідно з якою кіберхакери повинні досягти успіху лише один раз, щоб атакувати систему, тоді як захисник повинен бути успішним щоразу, щоб захистити її.

«Штучний інтелект непропорційно допомагає людям, які захищаються, тому що ви отримуєте інструмент, який може вплинути на нього в масштабі проти людей, які намагаються використовувати», — сказав він.

«Тож у певному сенсі ми виграємо гонку», – додав він.

Минулого тижня Google оголосив про нову ініціативу, яка пропонує інструменти штучного інтелекту та інвестиції в інфраструктуру, призначені для підвищення безпеки в Інтернеті. Безкоштовний інструмент з відкритим вихідним кодом під назвою Magika має на меті допомогти користувачам виявити зловмисне програмне забезпечення — зловмисне програмне забезпечення, — йдеться в заяві компанії, тоді як офіційний документ пропонує заходи та дослідження та створює огорожі навколо ШІ.

Пічаї сказав, що інструменти вже використовуються в продуктах компанії, таких як Google Chrome і Gmail, а також у внутрішніх системах.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Лассина Траоре: Мы не заслуживали победы, но заслуживали больше

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!