ПолiтДумка

Схожі на НЛО. Біля берегів Антарктиди помітили незвичайних медуз — фото

01 марта
15:40 2023

Гігантська фантомна медуза (Stygiomedusa gigantea) — один з найбільших глибоководних безхребетних хижаків. Зустріти її вдається нечасто, але нещодавно дослідникам із Viking Expeditions вдалося це зробити.

Медуза показалася вченим. коли вони подорожували на підводному апараті. Дослідники зняли тварину на фото і порахували, що довжина її щупальців досягала 10 метрів.

«Я одразу зрозумів, що це таке і був переповнений хвилюванням», — сказав Деніел Мур, один з головних учених Viking.

Групі вдалося побачити ще кілька екземплярів, трохи менших за розмірами. Їхні щупальця в довжину досягали п’яти метрів.

Медузи були помічені на глибині 80 м, 87 м і 280 м. Гігантські фантомні медузи в основному мешкають на глибині понад 1000 м, але в Південному океані їх вдається побачити ближче до поверхні води. Поки що невідомо, чому так відбувається.

Мур зазначив, що одним із можливих пояснень є те, що медузи піднімаються вище, щоб піддати себе впливу ультрафіолетового випромінювання, яке позбавить їх від паразитів. Інша гіпотеза, висунута Муром, полягає в тому, що глибокі води, що піднімаються навколо антарктичного континенту, просто несуть їх вгору. Дослідник сподівається, що його спостереження допоможе краще зрозуміти життя гігантських фантомних медуз.

Ці безхребетні живуть у всіх океанах, крім Північного Льодовитого. Вони зазвичай мешкають у глибоких шарах води і люди їх майже не бачать. Нове дослідження визначає прямі спостереження за трьома різними медузами, зроблені під час підводних занурень біля Антарктичного півострова.

Источник: techno.nv.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

12 упражнений, которые помогут при бессоннице

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!