ПолiтДумка

Штучний «надінтелект» може з’явитися набагато раніше, ніж вважалося

07 марта
13:23 2024

Людство може створити штучний інтелект, який не поступатиметься людському, вже протягом трьох найближчих років. Таку думку висловив провідний учений у цій галузі та генеральний директор SingularityNET Бен Герцель, повідомляє Live Science.

Герцель відомий як «батько AGI», оскільки на початку 2000-х допоміг популяризувати цей термін, який розшифровується як «загальний штучний інтелект».

Найкращі системи ШІ, які використовуються сьогодні, вважаються «вузьким штучним інтелектом», оскільки вони можуть бути здібнішими, ніж люди, лише в одній області. Вони не можуть перевершити людей загалом. Такі системи, які варіюються від алгоритмів машинного навчання до великих мовних моделей (LLM), таких як ChatGPT, не можуть міркувати та розуміти контекст.

Але Герцель зазначив, що дослідження в галузі ШІ вступають у період експоненційного зростання, і дані свідчать про те, що загальний штучний інтелект (AGI), при якому ШІ стає таким же умілим, як і люди, у кількох областях, незалежно від вихідних даних навчання, знаходиться в межах досяжності. Ця гіпотетична точка розвитку ШІ відома як сингулярність.

На думку Герцеля, людство створить перший варіант AGI у 2029-2030 роках. Але він припускає, що це може статися і 2027 року.

Якщо такий ШІ буде спроектований таким чином, щоб мати доступ до власного коду та переписувати його, він може швидко перетворитися на штучний надінтелект (ІНІ). Його Герцель визначає як ШІ, що має скомбіновану когнітивну і обчислювальну силу всієї людської цивілізації.

«Ніхто ще створив загальний штучний інтелект людського рівня; ніхто не має чіткого уявлення про те, коли ми дістанемося цього. Я маю на увазі, що є відомі невідомі та, ймовірно, невідомі невідомі. З іншого боку, мені це здається цілком ймовірно, що ми зможемо досягти AGI людського рівня, скажімо, у найближчі три-вісім років», — сказав Герцель.

За його словами, існує «три лінії доказів, що сходяться» на підтримку його тези. Перший із них – моделювання Рея Курцвейла, яке він провів у книгах «Сингулярність близька» (2005) та «Сингулярність ближче» (2024). Його моделі показали, що AGI може бути сконструйовано вже в 2029 році.

Герцель також вказав на покращення, внесені до програм LLM за кілька років, які «відкрили у світі потенціал ШІ». Він пояснив, що LLM самі по собі не приведуть до AGI, оскільки те, як вони демонструють знання, не відображає справжнього розуміння, але LLM можуть бути одним із компонентів широкого набору взаємопов’язаних архітектур.

Третім доказом, за словами Герцеля, є його робота зі створення інфраструктури, яку він назвав OpenCog Hyperon, а також пов’язаних з нею програмних систем та майбутньої мови програмування AGI, яка отримала назву MeTTa.

Гіпотетична кінцева точка передбачає створення інфраструктури ШІ, яка складатиметься з різних систем і представлятиме різні елементи людського пізнання, від генерації контенту до міркувань.

Разом з тим, Герцель визнав, що може помилятися, і що для створення AGI може знадобитися «квантовий комп’ютер з мільйоном кубитів або щось таке».



Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Виробляєш електрику та худнеш: український винахідник змайстрував унікальний тренажер

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!