Сі Цзіньпін заявив про “глибоко вкорінені” проблеми, з якими зіштовхнулася армія Китаю
Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що в політиці, ідеології, стилі роботи й дисципліні китайської армії існують «глибоко вкорінені проблеми». Заява прозвучала на тлі “антикорупційної чистки” в збройних силах країни, повідомляє Reuters.
«В армії не повинно бути прихистку для корумпованих елементів», — сказав Сі на військово-політичній робочій конференції цього тижня.
«Кадри на всіх рівнях, особливо старші кадри, повинні знайти мужність відкласти в бік авторитет і виявити свої недоліки. Вони повинні вдаватися до глибокого самоаналізу, зробити серйозні виправлення, вирішити проблеми, що лежать в основі їхнього мислення”, — додав китайський лідер.
Політичні випробування, з якими зараз зіштовхнулася Народно-визвольна армія Китаю (НВАК), є «заплутаними й складними», а національна, партійна і військова ситуація «зазнають складних і глибоких змін», сказав Сі у програмній промові перед військовими, в тому числі, перед другим і третім за рангом командувачами НВАК.
Сі також пообіцяв «збагатити інструментарій для покарання нових видів корупції й прихованої корупції», а також посилити нагляд за вищим командним складом.
Триденна конференція, яка завершилася в середу, 19 червня, стала першою в своєму роді з 2014 року. Робоча зустріч відбулася за кілька тижнів до довгоочікуваного Третього пленуму — ключового засідання Центрального комітету Комуністичної партії, на якому обговорюватимуться економічні реформи, а також формальне виключення деяких членів партії. Точні дати ще не оголошені.
З минулого року китайські військові зіштовхнулися з масштабною “антикорупційною чисткою”: дев’ять генералів НВАК і щонайменше чотири високопосадовці з аерокосмічної оборонної промисловості були виведені зі складу національного законодавчого органу.
У жовтні минулого року в країні також звільнили міністра оборони Лі Шанфу без офіційного публічного пояснення причини. ЗМІ писали, що він перебував під слідством у справі про корупцію.
Вимушені “чистки” — це невдача для Сі, який вклав багато ресурсів у закупівлю й розробку обладнання в межах модернізації, спрямованої на створення армії «світового класу» до 2050 року, поки в Південно-Китайському морі й Тайванській протоці зростає військова напруженість.
Відколи Сі прийшов до влади у 2012 році, він розпочав широкомасштабну антикорупційну кампанію серед членів Комуністичної партії й урядовців, однією з головних цілей якої стала НВАК. Минулого року Міністерство оборони Китаю пообіцяло «розправитися з кожним корумпованим чиновником».
Источник: zn.ua