сім слушних порад від лікаря-сомнолога
Лікар дав пораду людям, яким важко прокидатися вранці, як перемогти цю проблему.
Чому ми погано спимо і не можемо прокинутися?
Найчастіше причиною поганого сну є зміна погоди чи емоційне потрясіння, яке напередодні пережила людина. Він не може довго заспокоїтися, потім заснути, і вже вранці легко прокинутися. Не допомагає у разі навіть гучний будильник.
У кращому разі людина чує сигнал, але обіцяє сама собі, що «ще п’ять хвилин» і встане. Однак за фактом ці хвилини можуть розтягнутися й у годинник. У результаті – запізнення працювати чи важливу зустріч. Та й проводити домочадців до школи або на роботу неможливо.
Прийоми, які допоможуть налагодити сон
-
Якщо жодних серйозних хвороб чи нервових розладів у вас не буде виявлено, тоді можна спробувати усунути проблему, змінивши режим життя та деякі звички.
-
Намагайтеся щодня лягати і вставати одночасно. При цьому не варто робити знижки на вихідні чи відпустку. Винятків не повинно бути.
-
Якщо у вас несподівано з’явилося непереборне бажання подрімати вдень, краще вибрати час до обіду. Однак не спіть довше 30 хвилин. Інакше виникнуть проблеми з відходом до сну увечері.
-
Повісьте у спальні щільні штори та засмикуйте вікна ввечері. Якщо такої можливості немає, придбайте спеціальну маску для сну. Запам’ятайте: мелатонін виробляється у темряві та забезпечує спокійний якісний сон. Чим темніше в кімнаті, де ви спите, тим здоровішим буде сон.
-
Підтримуйте оптимальну температуру повітря та вологість у спальні. Температура для сну, що рекомендується – +15…+20℃. Якщо за вікном прохолодно, обов’язково провітрюйте кімнату перед сном.
-
Відмовтеся від звички перед сном зависати в гаджетах. Відкладати їх і вимикати телевізор треба не пізніше, ніж за годину до сну.
-
Відмовтеся від жирної їжі взагалі або хоча б за кілька годин до сну. Рясна їжа погано впливає якість сну.
Источник: euromd.com.ua