ситуація на ринку електроніки продовжує погіршуватись
Як пишуть азійські ЗМІ, терміни поставок обладнання для виробництва чипів розтягнулися на роки. Тепер виробники процесорів не зможуть вчасно запустити нові заводи й наповнити ринок продукцією.
За даними Nikkei, постачальники обладнання для виробництва мікросхем – Applied Materials, KLA, Lam Research і ASML — попереджають своїх клієнтів, що тим доведеться очікувати поставок замовлених верстатів до 18 місяців. Деяке обладнання чекають не раніше, ніж через 30 місяців.
Що відомо
-Затримки викликані нестачею численних комплектуючих – від лінз і насосів до мікроконтролерів, пластику та іншої електроніки.
-При цьому попит на таке обладнання продовжує зростати.
-TSMC, UMC, Intel і Samsung хочуть запускати нові фабрики, однак вони вже турбуються, що затримка може перешкодити цим планам.
-Час виконання замовлень на обладнання різко збільшився. До пандемії коронавірусу він становив в середньому 3-4 місяці. Торік зріс до 10-12 місяців.
-Деяке обладнання, яке виробляє американська KLA, тепер доводиться чекати понад 20 місяців.
-Обладнання для виробництва підкладок замовникам доведеться чекати 30 місяців проти 12-18 торік.
Минулого місяця постачальник комплектуючих сказав мені, що термін очікування буде близько шести місяців. Минулого тижня вони сказали, що він буде вісім місяців і на цьому тижні він виріс вже до 10 місяців,
– каже керівник однієї з компаній.
На думку деяких джерел, ситуація в індустрії виробництва обладнання для виготовлення чіпів починає нагадувати тривалу кризу поставок мікросхем для автомобільної промисловості.
Тайванська компанія UMC вважає, що ситуація почне виправлятися в другій половині 2022 року. Представник голландської ASML заявив Nikkei, що нестача чіпів може тривати ще два роки.
Источник: tech.24tv.ua