ПолiтДумка

Скільки оперативної пам’яті потрібно ПК з операційною системою Windows 11

24 апреля
18:50 2024

Оперативна пам’ять, зазвичай звана “ОЗП”, є життєво важливою для вашої комп’ютерної системи для відкриття, запуску програм, додатків і служб та управління ними.

Оперативна пам’ять може створювати чи ламати комп’ютер. Чим більше у вас оперативної пам’яті, тим більше програм ви можете запускати паралельно.

Але якщо у вас її недостатньо, робота комп’ютера може бути зведена до обходу і стати практично нестерпною.

Але встановлення в ПК більшого обсягу оперативної пам’яті, ніж вам потрібно, може виявитися марною витратою грошей.

Ви не можете встановити Windows 11 у системі з 2 ГБ оперативної пам’яті, оскільки перед спробою встановлення виконується перевірка сумісності системи, і якщо вона не побачить 4 ГБ оперативної пам’яті, установку буде перервано.

І це добре.

Це не означає, що ви не можете запускати Windows 11 у системі з 2 ГБ оперативної пам’яті. Найпростіший спосіб обійти обмеження – встановити 4 ГБ оперативної пам’яті під час інсталяції Windows 11, а потім встановити 2 ГБ після її завершення. Але це призведе до зависання, млявості та болючості роботи.

Ще за часів Windows 10 можна було встановити 32-розрядну версію Windows на ПК з обсягом оперативної пам’яті лише 1 ГБ. 64-розрядна версія подвоїла цей мінімум до 2 ГБ. І це справді був абсолютний мінімум. Ви могли б працювати з таким обсягом, але часом це бувало дуже мляво та повільно.

У Windows 11 ситуація змінилася і Microsoft збільшила мінімальний обсяг до 4 ГБ. Це значне збільшення, але, як не дивно, воно швидко стає мінімальним. Я бачив системи, в яких після завантаження всього обладнання у системі залишається близько одного гігабайта вільного місця.

Що ж, вам може зійти з рук щонайменше 4 ГБ. Все стає трохи млявим, як тільки ви запускаєте Google Chrome або Яндекс з декількома відкритими вкладками або намагаєтеся зробити щось на зразок серйозного редагування фотографій.

Забудьте про такі речі, як редагування відео чи серйозні ігри.

Це просто закінчиться розчаруванням.

Чим більше ви очікуєте від свого комп’ютера, тим більше оперативної пам’яті вам знадобиться.

Якщо ви звичайний користувач, який переглядає веб-сторінки, що надсилає електронні листи та редагує документи, то 4 ГБ може бути достатньо. Але це напевно буде відчуватися як затримка та підвисання. Збільшення цього обсягу до 6 або 8 ГБ оперативної пам’яті не тільки значно покращить роботу, але й дозволить вам працювати з вашою системою. Крім того, оскільки оновлення операційної системи та програм збільшують навантаження на систему, це допоможе забезпечити надійність вашого ПК у майбутньому, збільшивши термін служби.

В даний час найкращим варіантом з точки зору продуктивності та вартості є 8 ГБ оперативної пам’яті.

Звісно, ​​є, але жага наживи починає затихати.

Коли більше 8 ГБ оперативної пам’яті стає корисним і починає окупати себе, це коли ви одночасно запускаєте кілька ресурсоємних програм, особливо для обробки зображень високого класу або відео 4K+, САПР або 3D-моделювання.

Якщо ви паралельно запускаєте такі програми, як Premiere Pro, Photoshop та After Effects, у системі з 8 ГБ оперативної пам’яті, робота почне сповільнюватися. У системі об’ємом 16 ГБ або більше не проблема.

Наявність більш ніж 8 ГБ також зручна при активному використанні інструментів віртуалізації, таких як Microsoft Hyper-V або VMware Workstation, особливо при одночасному запуску кількох віртуальних машин.

Але пам’ятайте, що доведеться платити за цю оперативну пам’ять, а перехід з 8 ГБ на 16 ГБ і більше призведе до зростання ціни.

Здебільшого ні.

Я бачив багато ігрових систем з 24 ГБ або навіть 32 ГБ оперативної пам’яті і вище, і хоча це приємно, тому що це пов’язано з великими витратами, я виявив, що більшу частину часу ця оперативна пам’ять знаходиться в ПК і нічого не робить.

Якщо у вас є гроші, звичайно, витратите їх на оперативну пам’ять, але вам було б краще витратити ці гроші на швидке твердотільне сховище або більш якісну відеокарту.

Важливо пам’ятати, що швидкий ПК створюється з багатьох швидкодіючих компонентів. Встановлювати тонни оперативної пам’яті в систему з іншими вузькими місцями – повільним процесором, повільним сховищем, поганою відеокартою – просто марнування грошей.

Тут усе трохи ускладнюється.

Ноутбуки все частіше переходять на стаціонарну оперативну пам’ять, де мікросхеми оперативної пам’яті припаяно безпосередньо до материнської плати і не можуть бути видалені або оновлені.

Те, що ви купуєте – це те, з чим ви залишаєтеся протягом усього терміну служби системи.

На щастя, більшість настільних ПК, як і раніше, мають оперативну пам’ять, яку можна оновити.

Але вам потрібно знати кілька речей. Зокрема, який тип оперативної пам’яті займає комп’ютер і який обсяг оперативної пам’яті є максимальним.

Кожна версія Windows 11 має максимальний обсяг оперативної пам’яті, який може підтримувати.

  • Windows 11 Enterprise: 6 ТБ

  • Windows 11 Education: 2 ТБ

  • Windows 11 Pro для робочих станцій: 6 ТБ

  • Windows 11 Pro: 2 ТБ

  • Windows 11 Home: 128 ГБ

Насправді, апаратні обмеження будуть встановлені задовго до того, як будуть встановлені обмеження операційної системи.

Источник: itechua.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Китай і Бразилія підтримують конференцію щодо миру в Україні лише за участі РФ — комюніке

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!