Слони можуть бути єдиним видом, після людей, який використовує імена один для одного
Важко переоцінити важливість імен. Вони складають величезну частину людської ідентичності, присутні у всіх культурах та допомагають нам спілкуватися один з одним. Використання особистих імен раніше вважалося лише людською рисою, але тепер нові дослідження показали, що дикі африканські слони можуть звертатися один до одного за допомогою індивідуальних специфічних криків – еквівалентів імен.
Деталі
Нове дослідження, яке було опубліковано як препринт і ще не сертифіковано експертною оцінкою, проаналізувало крики диких слонів у двох районах Кенії: більшій екосистемі Самбуру на півночі та національному парку Амбоселі на півдні.
Остаточний набір даних містив 625 окремих звуків-звертань, 597 з яких було помічено між членами однієї сімейної групи. Було 114 унікальних звертальників (абонентів) і 119 унікальних одержувачів. Дослідники включали лише звертання, спрямовані до одного окремого слона, для яких можна було ідентифікувати одержувача.
Команда виміряла акустичні характеристики звуків слона та провела серію статистичних тестів на даних, щоб побачити, чи можливо передбачити особу приймача за звуковим звертанням. І справді, дослідникам вдалось визначити отримувачів звертання за допомогою його структурного аналізу.
Одним з аспектів, який особливо цікавив команду, було те, чи імітують звертання власну вокалізацію слухача. Це спостерігалося в інших видів, таких як дельфіни, які можуть вивчати індивідуальні голосові мітки один одного та реагувати на власну мітку, коли її чують.
Найцікавішим було те, що дослідники виявили обмежені докази того, що абоненти імітували власне звертання кожного одержувача. Це перший доказ унікальних звертань тварин одного виду, після людей.
Вчені також взяли 17 слонів і відтворили їм записи звертань, які спочатку були адресовані їм, щоб побачити, як вони відреагують. У дослідженні зазначено:
Додатково підтверджуючи існування вокальних міток, суб’єкти швидше підходили до мовця […] і голосували швидше […] у відповідь на тестове відтворення, ніж контрольне відтворення.
Загалом автори дійшли висновку, що це цілком може бути першим доказом того, що нелюдський вид використовує людиноподібну систему імен для позначення інших осіб. Чому саме слони? Ймовірно, відповідь криється у їх порівняно складних соціальних структурах. Автори дослідження зазначають, що система таких імен могла виникнути через постійне розділення великих груп на менші та навпаки. Вчені пояснюють:
Через їхню соціальну динаміку розділення-з’єднання слони часто перебувають поза полем зору своїх тісно пов’язаних соціальних партнерів і створюють контактний гуркіт, щоб спілкуватися на великих відстанях. Вокальні мітки можуть покращити координаційні здібності, під час перебування поза полем зору один одного.
У всьому цьому також є більш приємний аспект: називати один одного по іменах може бути способом зміцнення соціальних зв’язків, вважають автори, як і у випадку з людьми.
Це дослідження поки не пройшло рецензування, однак автори зазначають, що «отримані дані піднімають інтригуючі питання про складність соціального пізнання слонів» і, таким чином, відкривають захопливий новий шлях для дослідників.
Источник: meta.ua