Смартфони Google Pixel 10 і 11 можуть отримати нові цікаві AI-функції камери
Зазвичай інформація щодо програмного забезпечення смартфонів Google Pixel з’являється найпізніше. Про деталі апаратного забезпечення зазвичай починають говорити за кілька місяців до запуску, а от про новий софт зазвичай стає відомо безпосередньо перед прем’єрою. Але цього разу схема зламалася – у Google стався масштабний витік документації, завдяки якому можна дізнатися про деякі нові функції, які виробник планує додати до Pixel 10 та Pixel 11.
Основна увага в смартфонах Google зараз приділяється AI-функціям, і майбутні серії пристроїв не стали винятком. Завдяки покращеному чипу Tensor G5, який, як очікується, дебютує в серії Pixel 10, у смартфонах з’явиться функція Video Generative ML. Назва розпливчаста, але передбачений сценарій використання пояснює, чого від неї чекати. Вона забезпечуватиме “інтуїтивне редагування відео після зйомки на основі генеративного штучного інтелекту в застосунку Photo”. Схоже на те, що Google дозволить користувачам легше редагувати відео за допомогою AI. Ця функція також може бути доступна в застосунку YouTube.
Google також досліджує кілька функцій AI для редагування фотографій, включаючи Speak-to-Tweak, який, схоже, є інструментом редагування на основі LLM, і Sketch-to-Image, що не потребує пояснень і нагадує аналогічну функцію, пропоновану Galaxy AI від Samsung. Крім того, існують попередні дані, що вказують на те, що Google розробляє функцію Sketch-to-Image для Gemini.
Google також працює над функцією Magic Mirror, але, на жаль, щодо неї у документах не було додаткової інформації. Крім того, Tensor G5 повинен мати можливість локально запускати моделі на основі Stable Diffusion, які можна буде використовувати в застосунку Pixel Studio, замість поточного серверного рішення.
Google приділяє значну увагу камерам своїх смартфонів, тож багато нових функцій пов’язані саме з цим аспектом. По-перше, Tensor G5 підтримуватиме HDR-відео з роздільною здатністю 4K 60 кадрів в секунду, тоді як попередні моделі дозволяли знімати HDR-відео з роздільною здатністю до 4K 30 кадрів в секунду.
Pixel 11 також може запропонувати 100-кратний зум завдяки машинному навчанню як для фото, так і для відео. Однак можна очікувати, що алгоритми, які використовуються для кожного з них, відрізнятимуться, тому якість теж буде різною. Крім того, в документах згадується телефотокамера “наступного покоління”, що розроблена для покращення цієї функції. Тож варто очікувати й апаратного оновлення.
Функція кінематографічного розмиття також отримає оновлення на Pixel 11 з підтримкою 4K 30 кадрів в секунду і новою функцією video relight. Імовірно, це функція підсвічування, яка змінює умови освітлення у відеороликах. Обидві ці нові функції стали можливими завдяки Cinematic Rendering Engine в процесорі обробки сигналів зображення чипа. Включення нового апаратного блоку також зменшує енергоспоживання при записі відео з розмиттям майже на 40%.
Остання і, мабуть, найцікавіша функція, яка може з’явитися в Pixel 11, – це «відео в умовах низької освітленості», або Night Sight video. Функція з такою назвою вже існує, але вона покладається на обробку в хмарі, тоді як нова версія працюватиме повністю на пристрої. Google зазначила, що для цієї функції необхідна освітленість 5-10 люкс. Це приблизно як освітлення при сутінках і з хмарним небом чи яскравість свічки на відстані 1 м. Нова функція також покладається на нове апаратне забезпечення камери.
Разом з Tensor G6 Google планує додати кілька постійних функцій на основі машинного навчання у смартфони Pixel. Значна частина цих функцій пов’язана зі здоров’ям, наприклад, виявлення “агонального дихання, кашлю, хропіння, чхання та апное уві сні, виявлення падіння, аналіз ходи та моніторинг стадій сну”. Також є функція виявлення екстрених звукових подій. Деякі функції також призначені для відстеження активності, наприклад, Running ML – набір інструментів для бігунів.
Источник: root-nation.com