ПолiтДумка

Сонячна технологія видобуває 3 літри води з повітря щодня

07 августа
11:56 2024

Конструкція покращує потік матеріалів та використання енергії, виробляючи 0,65 л/м2/год прісної води при сонячному світлі та 90% вологості.

Команда дослідників розробила систему, яка може стабільно видобувати літри води з повітря щодня, не потребуючи частого обслуговування.

Пасивна система є вдосконаленою версією методу сонячного видобутку атмосферної води (SAWE), що може безперервно виробляти прісну воду за наявності сонячного світла. Завдяки оптимізації конструкції для ефективного переміщення матеріалів і використання енергії, ця система стабільно виробляє 0,65 літра прісної води на квадратний метр на годину при стандартному сонячному світлі та 90-відсотковій вологості.

Дослідники з Університету науки і технологій короля Абдалли (KAUST) повідомляють, що система також працює в посушливих умовах з вологістю до 40%. Її автономний режим роботи робить цю технологію ідеальною для виробництва прісної води та іригаційних ініціатив у віддалених або ресурсодефіцитних регіонах.

Сучасні системи збору води з повітря зазвичай використовують громіздкі двоступеневі цикли, які вимагають ручного втручання для перемикання між етапами абсорбції та видобування води. Однак новий сонячний комбайн від KAUST працює безперервно без зовнішнього втручання, автоматично перемикаючись між цими етапами.

Інноваційна конструкція комбайну базується на природних процесах, зокрема транспортуванні води в рослинах. Вертикальні мікроканали, заповнені розчином солі, поглинають воду з повітря. Завдяки капілярній дії, цей розчин піднімається вгору каналами, де сонячне тепло перетворює його на пару. Пара конденсується у прісну воду, а концентрований розчин знову дифундує вниз, повторюючи процес.

Експерименти показали, що система може виробляти від двох до трьох літрів води на квадратний метр на день влітку та від одного до трьох літрів на день восени в умовах Саудівської Аравії. Команда працювала над проектом без технічного обслуговування протягом кількох тижнів, демонструючи автономність і надійність системи. Також було продемонстровано використання системи для поливу пустельних рослин і китайської капусти.

Матеріали, що використовуються у системі, включають вологовідвідну тканину, недорогу гігроскопічну сіль і пластиковий каркас. Дослідники обрали ці матеріали за їхню доступність, що робить технологію придатною для широкомасштабного застосування в регіонах з низьким рівнем доходу.

Источник: cikavosti.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Дуда у Варшаві зустрівся із Сибігою

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!