ПолiтДумка

СОУ застосовують ШІ і машинний зір для навчання своїх дронів

22 июня
18:56 2024

Заступниця Міністра оборони України Катерина Черногоренко в інтерв’ю виданню NV розповіла про те, як Сили оборони застосовують штучний інтелект для роботи з БПЛА.

«У випадку військового застосування за допомогою штучного інтелекту і машинного зору ми постійно навчаємо наші дрони автоматично розпізнавати і класифікувати об’єкти», – сказала вона.

Черногоренко пояснила NV, що таким чином БПЛА можуть розпізнавати техніку, особовий склад противника або будівлі на полі бою.

«Коли в поле зору безпілотника потрапляє перспективна ціль, то дрон її ідентифікує і може скерувати своє ураження. Таким чином оператори можуть більш точно переслідувати ціль і приймати рішення про нанесення того чи іншого удару», – пояснила чиновниця.

Також вона відзначила той факт, що ураження цілі, які будуть здійснені за допомогою штучного інтелекту, будуть мати більшу конверсію (ефективність).

«Умовно, із застосуванням технології це може бути 80% ефективності або детекції. І ми робимо все, щоб підвищувати цю конверсію», – сказала Черногоренко.

За її словами, вказані технології використовуються для визначення автоматичних зон, реакції на зміни в цих зонах, на потенційні загрози, потім ця інформація передається для прийняття рішення військовим.

Це все робиться для того, щоб більш ефективно проводити розвідку, щоб зменшити людський фактор при аналізі тих чи інших об’єктів, які потрапляють на ураження і планувати операції більш ефективно.

Як повідомляла АрміяInform, за даними електронної системи публічних закупівель, з початку 2024 року через конкурентні торги було закуплено дрони DJI Mavic 3E та 3T на суму 2,5 млрд грн. На початку червня командувач Сил безпілотних систем ЗСУ полковник Вадим Сухаревський заявив, що у 2024 році держава поставила Збройним Силам у шість разів більше дронів, ніж за весь попередній рік.

Источник: armyinform.com.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

В США від спеки тріснуло скло хмарочоса, а уламки посипалися на тротуар

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!