Спеціаліст пояснив, навіщо росіянам нова далекобійна ракета для винищувача Су-57
Олег Катков, головний редактор військового порталу Defense Express, назвав, які цілі переслідує Росія, розробляючи нову крилату авіаційну ракету для Су-57.
На думку головного редактора військового порталу Defense Express Олега Каткова, одна із переваг розроблюваної росіянами крилатої авіаційної ракети у тому, що вона має поміститися у габарити тактичного літака Су-57.
«Річ у тім, що у літаків хоча б 4+ покоління, аби вони відповідали своєму рівню, у номенклатурі озброєння необхідно мати крилату ракету, — пояснює Катков в інтерв’ю NV. — А Су-57 крилатої ракети не має, окрім Х-59МК2».
За словами експерта, через брак стратегічних ракетоносіїв Росії вкрай необхідна бодай якась крилата авіаційна ракета з дальністю ураження понад 300 км. «Наприклад, стратегічних бомбардувальників Ту-160 у росіян приблизно 15 одиниць, Ту-95, нехай і дуже старих, але 60 одиниць. Стільки ж Ту-22М3, які вони модернізують, але темпи буксують не менше, як з усім іншим», — наводить статистику ворожої армії головред Defense Express.
За його словами, у РФ у цьому аспекті немає паритету навіть із Польщею, оскільки остання під свої винищувачі F-16 має на озброєнні 40 крилатих ракет AGM-158A JASSM із дальністю 370 км, а також має можливість замовити до 70 ракет JASSM-ER із дальністю у 900 км і планує замовити найновіші JASSM-XR із дальністю до 1900 км.
«Тому для російської армії це [розробка нової крилатої ракети для Су-57] такий вихід, оскільки у РФ перспективи для заміни стратегічної авіації не проглядаються», — підсумовує Катков.
Нагадаємо, російські ЗМІ повідомили про створення в РФ нової крилатої ракети, якою агресор озброїть новітній винищувач Су-57. Згідно з повідомленнями, ракета має невеликі розміри, а її дальність ураження співставна з ракетами, якими Росія обстрілює Україну зі стратегічних бомбардувальників Ту-95МС і Ту-160. Зазначається, нібито інженери змогли домогтися зменшення розмірів ракети за рахунок «нової конструкції складаного крила і внутрішнього компонування, а також застосування нового малорозмірного двоконтурного турбореактивного двигуна».
Источник: nv.ua