Співробітники YouTube намагаються створити профспілку
Група контрактних співробітників YouTube у Техасі одноголосно проголосувала за об’єднання в профспілку в перемозі робітників, яка може змусити материнську компанію Alphabet Inc. вперше в історії укласти колективні угоди з працівниками США.
У середу Національна рада з питань трудових відносин США підрахувала бюлетені: 41 із приблизно 50 правомочних працівників проголосували за профспілку, ніхто не голосував проти і близько восьми осіб не голосували.
Працівники, чия робота включає забезпечення правильного мічення відео та обробку запитів від користувачів YouTube Music, найняті через кадрове агентство Cognizant Technology Solutions Corp. Але ті, хто подав у жовтні петицію про об’єднання в профспілку, стверджують, що вони також є співробітниками Google, яка керує YouTube. У березневому рішенні регіональний директор NLRB погодився, вважаючи Google «спільним роботодавцем» – компанію, яка має достатній контроль над групою працівників, щоб нести відповідальність за поводження з ними та зобов’язана вести з ними переговори, якщо вони об’єднаються в профспілки.
Alphabet, материнська компанія Google, оскаржує березневу постанову та неодноразово заперечувала, що наймає персонал за контрактом. «Це не були і не є нашими працівниками», — заявив адвокат компанії Аарон Агенброд на листопадовому слуханні в колегії з питань праці, згідно зі стенограмою, отриманою через запит Закону про свободу інформації. Cognizant заявив, що також не погоджується з NLRB.
NLRB може офіційно сертифікувати профспілку вже наступного тижня. Якби це сталося, Alphabet за законом був би зобов’язаний вести колективні переговори з Профспілкою працівників Alphabet, членською організацією Працівників зв’язку Америки, за яку проголосували співробітники. Ця переломна зміна обмежить повноваження технічного гіганта щодо того, як він встановлює умови, які впливають на цих працівників, і може підбадьорити людей в інших частинах компанії шукати подібний статус.
У заяві, надісланій електронною поштою, Google підтвердив свою позицію, що не є роботодавцем працівників. «Ми не заперечуємо проти того, щоб ці працівники Cognizant вирішили створити профспілку», — написав речник Кортні Менчіні. «Ми просто не контролюємо умови їх працевлаштування чи умови праці – це питання між працівниками та їхнім роботодавцем, Cognizant».
Можуть пройти роки, перш ніж переговори справді почнуться. Навіть якщо члени ради з питань праці у Вашингтоні, де демократи мають більшість, підтримають рішення регіонального директора, Alphabet все одно може відмовитися від переговорів, зрештою змусивши справу передати до федерального апеляційного суду. Starbucks Corp. просить суддів апеляційної інстанції скасувати постанову ради з питань праці про те, що вона повинна вести переговори з працівниками мегакафе в Сіетлі, де вона заперечує проти використання бюлетенів для голосування поштою. Amazon.com Inc. повідомила, що також планує оскаржити перемогу профспілки складу Нью-Йорка в суді США.