США розробили стелс-винищувач 6-го покоління з двома режимами польоту
Американські військові не розкривають навіть загальні тактико-технічні характеристики нового винищувача 6-го покоління. Але відомо, що нові бойові літаки мають бути багатоцільовими, здатними вести повітряну битву та завдавати ударів по наземних цілях, а також літати на великі відстані зі значним запасом озброєння на борту.
Програма повітряного домінування наступного покоління NGAD – це проект Повітряних сил США для створення сімейства авіаційних систем, що включає винищувачі, безпілотники та інші платформи.
Компанія Pratt & Whitney оголосила про завершення критичного етапу оцінки адаптивної силової установки наступного покоління (NGAP) спільно з ВПС США у рамках проектного рішення конструкції двигуна NGAD.
“Протягом всього процесу розробки ми впроваджуємо цифрову трансформацію в NGAP і змінюємо досвід користувача, щоб швидко і ефективно постачати ці передові адаптивні двигуни “, – заявила Джилл Альбертеллі, президент відділу військових двигунів компанії Pratt & Whitney.
Наступним кроком стане проведення наземних випробувань прототипів, щоби переконатися, що вони працюють так, як задумано, перш ніж їх впровадять у прототип літака.
«Ця технологія має вирішальне значення для підтримки переваги в повітрі – саме тому компанія Pratt & Whitney здійснила значні інвестиції в дослідження, розробку та передове виробництво. Продовження державного фінансування розробки силових установок шостого покоління має залишатися пріоритетним напрямком для підтримки найважливіших етапів розвитку платформи», – додала Альбертеллі.
За словами представників компанії RTX Pratt & Whitney, двигун матиме характеристики, які дадуть винищувачу NGAD необхідні можливості для забезпечення переваги в повітрі на майбутньому полі бою.
«Технології NGAP забезпечать підвищену живучість, паливну ефективність, надійне управління потужністю та тепловим режимом. Це необхідно для забезпечення необхідної дальності польоту, можливостей зброї та датчиків, а також виживання, які будуть потрібні майбутнім платформам повітряного панування для задоволення мінливих оперативних потреб», – кажуть у RTX.
Програма просувається до оперативних можливостей. У розробці нового винищувача беруть участь Lockheed Martin та Boeing, а Textron та General Atomics працюють над деякими технологіями для літака.
Програма Next Generation Air Dominance (NGAD) спрямована на створення майбутнього американського стелс-винищувача 6-го покоління. Хоча про точні можливості літака відомо небагато, ВПС хочуть платформу, яка могла б працювати як у пілотованому, так і безпілотному режимі. У міру розвитку технологій безпілотні повітряні системи стають все більш поширеними. ВПС шукають не безпосередньо безпілотний літак, а щось, що працюватиме у зв’язку з безпілотниками.
Але ці передові можливості коштують дорого. За прогнозами Міністерства оборони, вартість кожного літака NGAD складе 300 мільйонів доларів. Але, як кажуть у Пентагоні, програвати війну собі дорожче.
Источник: sundries.ua