ПолiтДумка

США розширять торгівлю з Тайванем у відповідь на «провокаційну» поведінку Китаю

14 августа
05:52 2022

США збільшать торгівлю з Тайванем у відповідь на «провокаційну» поведінку Китаю, заявив Білий дім, наполягаючи на праві повітряного та морського проходу через Тайванску протоку. Про це УНН пише з посиланням на AFP.

Деталі

Новий торговий план буде оприлюднено протягом кількох днів, а американські війська пройдуть через Тайванську протоку в найближчі кілька тижнів, заявив Курт Кемпбелл, координатор Білого дому з питань Азіатсько-Тихоокеанського регіону та радник президента Джо Байдена.

Заява була зроблена після того, як Пекін розлютився на поїздку спікера Палати представників США Ненсі Пелосі минулого тижня, та розпочав найбільші в історії військові навчання поблизу самоврядного острова.

Кемпбелл сказав, що візит Пелосі «узгоджується» з існуючою політикою Вашингтона і що Китай «гостро відреагував».

Пекін використав цей привід, щоб «почати посилену кампанію тиску на Тайвань, щоб спробувати змінити статус-кво, поставивши під загрозу мир та стабільність у Тайванській протоці та в регіоні загалом», зазначив він.

Кемпбелл сказав, що адміністрація продовжуватиме «поглиблювати зв’язки з Тайванем, у тому числі шляхом подальшого розвитку економічних та торговельних відносин».

«Наприклад, ми розробляємо амбітну дорожню карту торгових переговорів, про яку маємо намір оголосити найближчими днями», — повідомив він.

Критикуючи рішення Китаю припинити співпрацю з Вашингтоном щодо таких питань, як боротьба зі зміною клімату, Кемпбелл сказав, що «у нас є і залишатимуться відкритими лінії зв’язку з Пекіном».

Источник: unn.com.ua

Share

Статьи по теме

Последние новости

Шевченко о пенальти: Монзуль лично даже не пыталась просмотреть VAR

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY