ПолiтДумка

Стало відомо, чому старі телефони краще ловлять сигнал

05 марта
09:01 2021

Здавалося б відповідь на це питання очевидна. Зовнішня антена довше тієї, що розташована всередині корпусу сучасного смартфона. Тому вона здатна зібрати більше енергії сигналу від стільникового вишки. Але не все так просто. Є інший, не настільки очевидний, але не менш важливий фактор, який збільшує дальність роботи телефонів з зовнішніми антенами. Розглянемо це питання з різних сторін.

Вважається, що для передачі радіохвиль мінімальна довжина антени повинна становити чверть довжини хвилі. Самим довгохвильовим і поширеним діапазоном для роботи стільникових мереж служить діапазон 900 МГц. Довжина хвилі становить 310-330 мм, тому антена повинна бути довжиною не менше 8,5 см. У більш високих діапазонах 1800, 2100, 2600 МГц довжина хвилі менше, тому і габарити антен можуть бути нижче. Стало бути орієнтуватися потрібно на ті самі 8,5 см.

Габарити сучасних смартфонів в принципі цілком дозволяють розмістити таку антену в корпусі смартфона, які за рахунок величезних екранів часто перевищують 15 сантиметрів. Але виробникам треба ще вкласти досить ємний акумулятор, потужний процесор, декілька камер. У підсумку, насправді, розміри антен не перевищують 2-3 сантиметрів, що вже не відповідає зазначеному вище правилу.

Це одна з основних причин, чому сучасні смартфони ловлять сигнал куди гірше, ніж перші мобільні телефони з зовнішніми антенами. Але, як ми вже сказали, це не єдиний фактор.

1antena.jpg (68 KB)

          Ось такі габарити у антен в сучасних смартфонах

Розташована в корпусі телефону антена оточена іншими описаними вище компонентами. Вона фактично виявляється в ізольованій камері і сигнал, не встигнувши покинути смартфон, вже виявляється ослаблений внутрішніми перешкодами. Але і це ще не все.

Під час розмови ми тримаємо телефон рукою і притискаємо його до голови. В якому б місці корпусу не розташовувалася антена, сигнал, покинувши корпус, відразу ж зіткнеться з наступною перешкодою – власником смартфона. За рахунок цього загубиться ще частина енергії сигналу.

У розрахунках покриття стільникових мереж і проектування стільникових веж навіть є такий термін body loss , який зазвичай приймається 3dB. Тобто сигнал послаблюється майже в 2 рази перш ніж відправиться до стільникового станції або, навпаки, буде прийнятий від неї. Очевидно, що у зовнішню антену, яка фактично знаходиться над рукою і головою користувача втрати сигналу будуть куди менше.

2telefon.jpg (86 KB)

   Закрити антену рукою при таких габаритах телефону дуже складно

Проте, розвиток стільникових мереж, більш часта установка стільникових веж, впровадження нових технологій знижують негативний ефект від трансформації мобільних телефонів. Але у віддаленій місцевості, там де відстань до базових станцій обчислюється десятками кілометрів всі недоліки сучасних смартфонів спливають, в той час як старі кнопкові телефони працюють як ні в чому не бувало.

Источник: gsminfo.com.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Операційна система iOS 18 отримає декілька нових функцій в Apple Music

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!