ПолiтДумка

Створено перший термодинамічний комп’ютер

25 января
13:57 2024

Американський стартап Normal Computing представив термодинамічний комп’ютер, який використовує для обчислень закони класичної фізики з розділу термодинаміки. Матриця з даними банально нагрівається, а потім остигає до термодинамічної рівноваги в системі. Після цього результат природного обчислення коефіцієнтів просто зчитується з регістрів. Це відбувається швидше, ніж розрахунки на класичних комп’ютерах і знайде застосування ШІ.

Засновниками компанії Normal Computing стали колишні провідні розробники зі штучного інтелекту та квантових платформ з компаній Google Brain та Alphabet X. Вони на своєму досвіді переконалися, що справжнього прориву в ШІ ще довго не буде як у сфері класичних платформ, так і в галузі квантових обчислювачів. Термодинамічний комп’ютер був розроблений ними як проміжний та перехідний варіант від одних до інших.

«Існує безліч різних підходів до обчислень, але одним із найбільш енергоефективних та швидких підходів є використання природних процесів для виконання обчислень, тобто фізики. Зокрема, добре підходять для обчислень пов’язаних із випадковістю термодинамічні процеси у разі ймовірнісних ШІ та генеративних ШІ», — йдеться в одному з документів на сайті компанії.

Компанія розробила прототип термодинамічного комп’ютера для обчислення зворотної матриці та довела його роботу. Також вона стверджує, що методика працює для інших випадків обчислень у галузі лінійної алгебри.

Прототип є матрицею з повторюваних груп елементів — генераторів з коливальним ємнісним контуром. Компанія називає це блоком стохастичної обробки (SPU). Кожен із контурів заряджає конденсатор до необхідного значення, а потім плата приходить у термодинамічний рівновагу з середовищем, в яке її поміщають, наприклад, остигає в рідині. Після цього відбувається зчитування значень в елементах матриці, які дають результат в процесі простого остигання елементів.

«Обіцянки квантової технології не виправдали свого галасу. Квантові комп’ютери переважно все ще знаходяться на академічній стадії і поки не принесли комерційної цінності. Передові обчислення, а не талант, можуть бути обмежуючим фактором того, щоб вигоди ШІ стали повсюдними. Наша мета — досягти поступової зміни можливостей та ефективності штучного інтелекту за допомогою нашого нового термодинамічного стека», — заявив Патрік Коулз (Patrick Coles), головний науковий співробітник Normal Computing та колишній керівник відділу квантових обчислень у Лос-Аламоській національній лабораторії.

Источник: portaltele.com.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

МЗС Угорщини знало про російські кібератаки, які публічно назвали брехнею

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!