ПолiтДумка

Телефонна розмова з "банкіром" коштувала жінці 12 тисяч гривень

Июль 22
22:12 2020

Днями до працівників Конотопського відділу поліції звернулася 55-річна жителька райцентру. Вона розповіла, що стала жертвою так званого псевдо банкіра. Виявляється, їй зателефонував незнайомий чоловік, котрий назвався представником одного з ведучих державних банків. Співрозмовник заявив, що на її ім‘я щойно оформлено кредитну угоду на 20 тисяч гривень, і попросив підтвердити позику. Природньо, жінка відповіла, що нічого подібного не оформляла. Тоді співрозмовник запропонував провести ряд операцій, аби убезпечити її власні кошти від несанкціонованого зняття. Мовляв, якщо клієнтка терміново підійде до найближчого терміналу, зніме з рахунку готівку і перерахує її на так званий «технічний» рахунок», то її заощадження будуть у безпеці.

Довірлива жінка виконала всі інструкції незнайомця, і в результаті втратила 9 500 гривень з одного і 3 200 гривень з іншого рахунка.
В поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження відповідно ч.1 ст. 190 КК України «Шахрайство», і розпочали пошуки афериста.

Працівники поліції вкотре застерігають громадян: не вірте подібним додзвонювачам. Шахраї працюють під різними «масками», одна з яких – так звані псевдобанкіри. Будь-якої миті вони можуть зателефонувати людині і під різними приводами як то блокування картки, збільшення ліміту, уточнення даних клієнта після програмною збою комп‘ютерного обладнання, намагатися дізнатися конфіденційні дані та коди доступу до рахунку. Не вірте, це шахраї! Людині слід терміново перервати розмову та особисто звернутися до найближчого відділення чи філії банку, в якому ви обслуговуєтесь, — повідомив відділ комунікації поліції області.

Пам‘ятайте: справжні банківські працівники не мають права проводити будь-які фінансові операції чи операції з картками клієнтів поза банківськими установами. Лише за Вашої присутності, і виключно в разі підтвердження Вашої особи паспортом працівник банку може здійснювати відповідні процедури.

Будьте уважні та обачні, і Вам не доведеться стати жертвою злочину!

Источник: sumy.today

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Новая технология значительно ускорит время обучения нейросетей

Новая технология значительно ускорит время обучения нейросетей

Читать всю статью

Мы в соцсетях