Тернополянка заплатила майже 20 000 гривень за оренду неіснуючого котеджу в Карпатах
До працівників Тернопільського районного управління поліції звернулася мешканка обласного центру, яка «купилася» на привабливу пропозицію щодо відпочинку в горах.
Замість чарівного котеджу зі зрубу в Карпатах, тернополянка отримала борг на кредитній картці.
«В соцмережі потерпіла натрапила на оголошення, яке її зацікавило. Зателефонувала за вказаним номером, аби домовитися про оплату. Орендодавець попросив завдаток у розмірі доби перебування, на що вона погодилася та перевела кошти на невідомий рахунок. Та вже перед самим від’їздом шахрай попросив оплатити решту суми. Як тільки грошовий переказ надійшов на невідомий рахунок, оголошення зникло, а абонент зник з мережі. Зловмисник заробив майже 20 тисяч гривень», — інформують правоохоронці.
Відомості про подію слідчі внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ст. 190 Кримінального кодексу України. Правоохоронці встановлюють усі обставини афери, яка хоч і не нова, але «популярна».
Тим часом кіберполіцейські дають декілька основних порад про те, як не стати жертвою шахраїв:
– бронювати апартаменти лише на офіційних, перевірених сайтах;
– первіряти рейтиг, читати відгуки, просити надавати додаткові фото житла. Якщо відмовляють – це перший сигнал про можливий обман;
– у разі здійснення розрахунків в інтернеті користуватися перевіреними сайтами, які мають захищений протокол https:// ;
– за можливості обирати не передоплату, а післяплату;
– перевіряти банківські картки, телефони та сумнівні посилання на сайті кіберполіції у розділі “Stop fraud”, адже шахраї вже можуть знаходитися у відповідній базі: https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/