Тест показав, що всі OLED-телевізори вигорають
Проблема вигоряння і неоднорідної яскравості екранів, що виникає через це, є відомим недоліком OLED-дисплеїв. Виробники запевняють, що досягли успіхів у мінімізації проблеми, хоча й використовували для цього насамперед програмні засоби. Перевірити їх затвердження взялися експерти ресурсу RTINGS, які піддали стресовому тестуванню більше сотні телевізорів та кілька моніторів.
Тестування полягає у цілодобовій трансляції новин каналу CNN на максимальній яскравості. За подібних обставин ефект вигоряння проявляється найбільш помітно, найчастіше виявляючись у сфері статичних елементів: логотипів телеканалів, панелі завдань на ПК чи інтерфейсів в іграх. Це може бути або тимчасове залишкове зображення, або постійне вигоряння. Їх може легко переплутати навіть експерт, але з цим явищем зазвичай допомагає боротися цикл оновлення або кардинальна зміна екранного контенту.
Підвищити термін служби панелі покликані спеціальні профілактичні функції, що розробляються виробниками — короткі або довгі «компенсаційні цикли», які у кожного бренду називаються по-своєму. Вони спрямовані, звісно, не так, щоб відновити якість зображення до вихідного, але в однорідне розподіл яскравості поверхнею екрана.
На даний момент стрес-тест триває безперервно вже десять місяців — у ньому беруть участь OLED-і LCD-телевізори. Паралельно тестуються три ультраширокі монітори, щоправда, їх випробування триває лише шість місяців. Ось короткі висновки, зроблені авторами дослідження.
- Через десять місяців стрес-тесту, еквівалентного чотирьом рокам та трьом місяцям експлуатації за нормальних умов, ознаки вигоряння виявилися у всіх OLED-телевізорів, хоч і різною мірою.
- Незважаючи на те, що основним предметом занепокоєння є OLED-телевізори, ознаки деградації зображення виявилися і на РК-телевізорах, причому вона виявилася набагато серйознішою, ніж у OLED-панелей — однорідність підсвічування падає швидше і значно сильніше. Це не те саме, що вигоряння, але теж псують враження від картинки на екрані.
- У ході тестування вийшли з ладу п’ять телевізорів та один монітор.
- Незначні ознаки вигоряння OLED-моніторів стали виявлятися вже на шостому місяці стрес-тесту, що еквівалентно 2,5 року експлуатації в нормальному режимі. Можливо, це пов’язано з великою кількістю статичних елементів на робочому столі та в інтерфейсах ігор.
Що цікаво, найсильніше ефект вигоряння виражений на більш старих дисплеях OLED, зокрема, на телевізорах LG CX OLED і Sony A8H. Також автори дослідження зазначають, що нерідко сліди вигоряння панелей є оборотними, якщо змусити телевізор виконати компенсаційний цикл.
Взагалі, подібні цикли іноді телевізори повинні виконувати самостійно, але не у всіх виробників ця функція працює правильно, і тому при ручному «скиданні» виходить частково або повністю усунути ефект вигоряння. Наразі експерти продовжують випробування.
Источник: portaltele.com.ua