ПолiтДумка

Топ-7 найважливіших нововведень ОС Android 14

06 октября
10:15 2023

Google почала розповсюджувати Android 14. Нова версія операційної системи рясніє дрібними поліпшеннями, у тому числі дуже корисними, а іноді навіть приємними.

Інженери корпорації добра подивилися на перероблений екран блокування в iOS 16 і вирішили його повторити. Вийшло лише частково: додавати віджети, як і раніше, не можна, а 3D-ефект, коли годинник нібито заходить за об’єкт на шпалерах, теж не з’явився.

Зате можна вибрати стиль годинника. По-перше, їхній розмір: на весь дисплей або в кутку. По-друге, колір: як у іншій системі чи кастомний. По-третє, саме уявлення чисел. Є мультяшний, стрілочний, рукописний та кілька інших варіантів (всього їх вісім).

Ще нарешті з’явилося налаштування ярликів швидкого доступу, розміщених у нижніх кутах локскрину. Доступні керування пристроями розумного будинку, ліхтарик, пресет без звуку, камера, відеокамера, режим “Не турбувати” та сканер QR-кодів. Можна взагалі прибрати один або обидва ярлики.

Насамперед свайп від краю екрану просто виконував свою справу: повертав користувача на попередню сторінку програми. Зрозуміти, що жест спрацював, вдавалося лише за скромною стрілочкою.

В Android 14 стрілочка стала значно помітнішою. Головний нюанс – тепер під час виконання жесту система показує превью сторінки, яка відкриється після того, як ви відпустите палець. Випадково закрити утиліту не вдасться, адже наступний крок завжди очевидний.

Проблема в тому, що нову поведінку жесту підтримують не всі програми. Серед таких “Налаштування”, “Телефон”, “Календар”, “Калькулятор” і трохи стороннього програмного забезпечення на кшталт Spotify.

Вся суть нововведення описана у підзаголовку. Поділ звукових налаштувань для дзвінків та сповіщень давно впровадили багато виробників сторонніх оболонок, але Google реалізувала цю опцію тільки зараз.

Покращення під час введення PIN-коду

Додали дві дуже прості, але корисні фішки:

  • Вимкнення анімації клавіш під час введення PIN-коду на екрані блокування. Так із боку складніше підглянути, який саме пароль вводить людина.
  • Автопідтвердження правильного PIN-коду вже не потребує натискання кнопки Enter. Працює для PIN, що складається як мінімум із шести цифр.

Де шукати? Відкрийте «Параметри», перейдіть до розділу «Захист та конфіденційність», зайдіть в пункт «Розблокування пристрою» і топніть по іконці шестерні.

Когось подібна функція бісить, а хтось жити без неї не може. Супровід вхідних нотифікацій мерехтінням спалаху давно є на iOS, а тепер дісталося Android. Насправді механізм призначений для людей з вадами слуху і глухих людей, але багато хто використовують його разом з відключенням звуку повідомлень.

Функція знаходиться в розділі “Налаштування”. Відкрийте там «Спеціальні можливості» та перейдіть у вкладку «Сповіщення зі спалахом». Тут же передбачено включення альтернативного варіанта оповіщення: екран підсвічується вибраним кольором.

Android 14 не вміє запускати додатки, що спираються на програмні інтерфейси для Android 5.1 чи старіше. Тобто доведеться попрощатися із програмами, які не оновлювалися понад вісім років.

Справа в підвищенні безпеки: у старих версіях ОС не такі суворі вимоги до софту, як сьогодні. Втім, настільки давні програми навряд чи знадобляться більшості користувачів. До того ж Google Play давно не приймає додатків, написаних для версій Android більш ніж дворічної давності.

Меню шерингу в Android за останні роки пережило кілька доопрацювань. У свіжому варіанті системи впровадили ще дві зміни. Відтепер меню «Поділитися» — самостійний компонент, що оновлюється окремо від операційної системи. Він дозволить «корпорації добра» вносити поліпшення для цієї функції частіше ніж раз на рік.

Ще оновлене меню дозволяє програмам додавати власні дії. Цим уже користувалися автори Google Chrome. Якщо натиснути на пункт «Поділитись» у контекстному меню браузера, над списком утиліт з’являться корисні ярлики: для зняття скріншота, друку веб-сторінки, створення QR-коду на посилання та надсилання останньої на інші пристрої.

Як і у випадку з покращеним жестом “Назад”, успіх функції залежить від розробників стороннього софту. Поки мало кожна програма має свій стиль для меню «Поділитися».

Источник: itechua.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

СМИ узнали планы НАТО по приглашению Украины

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!