Трамп створив акаунт у TikTok, хоча намагався заборонити цю соцмережу у США
Кандидат у президенти США Дональд Трамп створив сторінку в соцмережі TikTok, яку він намагався заборонити за час своєї президентської каденції у 2020 році.
Про створення свого акаунту на платформі він заявив у TikTok.
Своє перше відео на платформі Трамп опублікував іще 1 червня. Нині його переглянули понад 6 млн людей, а за сторінкою кандидата у президенти США вже слідкують понад 724 тисячі користувачів. На відео він разом із президентом UFC Деном Вайтом на змаганнях у Нью-Джерсі.
Як пише Politico, рішення долучитися до TikTok є спробою Трампа достукатися до потенційних виборців напередодні листопадових виборів. У виданні відзначають, що це сталося саме тоді, коли застосунку загрожує потенційна заборона у США, якщо він не вийде з-під контролю свого китайського власника ByteDance.
Зазначимо, що під час своєї президентської каденції у 2016-2020 роках Трамп намагався заборонити TikTok у США. Як пише Reuters, тоді цю спробу заблокували у судах. Уже в березні цього року Трамп заявив, що платформа становить загрозу національній безпеці, однак зазначав, що її заборона зашкодить деяким молодим людям і лише посилить компанію Meta, якій належать Facebook та Instagram.
Нагадаємо, у лютому до TokTok долучився чинний президент США Джо Байден. Свій акаунт на платформі він присвятив своїй передвиборчій кампанії.
Що з TikTok у США?
У Конгресі США ухвалили законопроєкт, який має на меті змусити компанію ByteDance продати TikTok некитайським власникам протягом шести місяців. А якщо продаж не відбудеться — застосунок заборонять у країні.
Згідно із законопроєктом, президент Джо Байден має схвалити продаж, якщо це розв’яже проблеми національної безпеки. Білий дім вважає, що китайське володіння платформою створює серйозні ризики для національної безпеки Сполучених Штатів, зокрема можливість втручання у вибори.
21 квітня Палата представників Конгресу США остаточно проголосувала за заборону TikTok у Сполучених Штатах, а згодом її підписав і президент Джо Байден. Тоді TikTok і її китайська материнська компанія ByteDance подали позов проти федерального уряду США з вимогою скасувати цей закон.
Источник: hromadske.ua