у чому причина та що робити
Хто не зможе отримати відстрочку в “Резерв+”.
Чоловіки в Україні масово скаржаться, що відстрочки від мобілізації не приходять у застосунок “Резерв+”.
“Ми з колегою подали документи на відстрочку через кілька днів після продовження президентом воєнного стану. До сьогоднішнього дня нічого в “Резерв+” немає, хоча минула відстрочка там відображалася”, — розповів у коментарі ТСН.ua вчитель однієї з київський шкіл Максим.
Таких повідомлень у Мережі багато. Мовляв, викладачі, вчителі, доглядальники, багатодітні та інші категорії чоловіків, які мають право на відстрочку, подають документи на відстрочку особисто та через електронну пошту — втім вона не приходить у “Резерв+”.
Що кажуть у Міноборони
Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерину Черногоренко в ефірі телемарафону пояснила, що робити, якщо виникає помилка при оформленні відстрочки.
За її словами, якщо у військовозобов’язаного є чинна відстрочка, то він не зможе оформити нову через “Резерв+”. Для оформлення відстрочки потрібно оновити застосунок до версії 1.4.3.
Якщо вся потрібна інформація про особу міститься в реєстрах, то у застосунку має з’явитися відстрочка.
“Якщо людина, наприклад, не знаходить себе в реєстрі, є помилки в прізвищах, податковому коді, тому що ці реєстри заповнювалися людьми, які могли помилитися або якимось чином невірно внесли дані, ви можете звернутися у технічну підтримку “Резерв+”, — пояснила Черногоренко.
За її словами, фахівці опрацюють звернення і виправлять помилку, щоб дані підтягнулися в реєстри. Вона нагадала, що термін дії відстрочки — три місяці.
Хто не зможе отримати відстрочку в “Резерв+”
Адвокатка Марина Бекало у коментарі ТСН.ua розповіла, що особи з інвалідністю, які не мають пенсійного посвідчення не можуть оформити відстрочку через “Резерв+”. Справа в тому, що відомості системи “Оберіг” мають синхронізуватися з відомостями, що містяться в Пенсійному фонді.
“Це питання технічного характеру, адже оформлення відстрочки в такому випадку не може відбутися в автоматичному режимі через відсутність відомостей про особу з інвалідністю в ПФУ”, — пояснила адвокатка.
А отже чоловіки, які не мають пенсійного посвідчення, для реалізації права на відстрочку можуть звернутися до ТЦК та СП безпосередньо або шляхом направлення заяви на отримання відстрочки та документи через “Укрпошту”.