ПолiтДумка

У імунної системи виявлено резервний механізм знищення раку

30 ноября
14:27 2023

Вчені зі США виявили прихований імунний захист, спрямований на розпізнавання та знищення пухлинних клітин. Механізм активується без критично важливих протиракових білків. Відкриття пояснює причину ефективності імунотерапії раку у деяких пацієнтів із дефіцитами цих білків, а також пропонує нові можливості для посилення атаки на пухлину з різних боків.

Метод імунотерапії раку, такий як блокада імунних контрольних точок, заснований на реактивації Т-клітин CD8+, які розпізнають пухлинні антигени через специфічні поверхневі молекули ракових клітин. У цьому вся процесі ключову роль грають білки B2M. Тим часом із клінічних спостережень відомо, що у пацієнтів із дефіцитом B2M або низьким рівнем цих білків лікування все одно ефективне. Нова робота команди з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі  виявила, що це відбувається через наявність резервного шляху знищення раку.

Виявилося, що відсутність B2M активує альтернативну імунну відповідь за участю природних клітин-кілерів (NK) та CD4+ Т-клітин. Ці висновки ґрунтуються на вивченні моделей тварин, а також клітин раку людини. Наприклад, у зразках пухлин меланоми пацієнтів спостерігалася підвищена присутність активованих клітин NK.

Відкриття пропонує нові ефективніші комбіновані стратегії впливу на рак. «Результати є черговим приблизно того, як ми можемо використовувати власну імунну систему організму, щоб направити її на пухлину», — заявила співавтор роботи Мілдред Гальвез.

В даний час автори продовжують дослідження та тестують найбільш оптимальні терапевтичні варіанти для активації нового шляху. Тим часом інші вчені раніше  визначили  механізм розвитку половини всіх випадків раку у світі — ключову роль у ньому відіграє одна з функцій мутантного білка р53.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Забарный: С Бельгией надо играть только на победу

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!