У Китаї названо 10 провідних новин у галузі науки і технологій за 2023 рік
У Китаї опубліковано список 10 провідних новин у галузі науки та технологій за 2023 рік, який підбив підсумки найважливіших досягнень країни в таких галузях, як передова наука, біотехнологія, космічні дослідження, інженерія тощо. Про це повідомило Інформаційне агентство Сіньхуа.
Захід з відбору відповідних новин був організований китайською газетою «Кецзі жибао» («Science and Technology Daily»), в якому також взяла участь частина академіків Академії наук Китаю (АНК) та Інженерної академії Китаю (ІАК) і представники ЗМІ.
Повідомлення про формування Центральної комісії у справах науки та технологій очолює цей список, ставши найважливішою подією країни у сфері науки та технологій за 2023 рік. Створення цієї комісії націлене на зміцнення єдиного централізованого керівництва ЦК КПК над роботою, що з наукою і технологіями.
Що стосується космічної сфери, китайська космічна станція «Тяньгун», яка функціонує як вітчизняна космічна лабораторія, була офіційно введена в експлуатацію.
Китайський телескоп FAST виявив ключові докази існування гравітаційних хвиль наногерцового діапазону, які є дуже важливими для вивчення таких проблем у сучасній астрофізиці, як надмасивні чорні дірки, історія злиття галактик та формування великомасштабних структур Всесвіту.
У галузі біотехнології китайські вчені ідентифікували ключовий ген у сільськогосподарській культурі, який за допомогою генної інженерії може суттєво підвищити врожайність сільгоспкультур на солонцово-солончаковому ґрунті.
Крім того, група китайських дослідників із Шеньчженя накреслила карту з високою точністю пренатального розвитку імунної системи людини.
В галузі обчислювальної науки дослідники з Науково-технічного університету Китаю створили справжню заплутаність до 51 надпровідного кубіту. А група дослідників з Університету Цінхуа успішно розробила повністю інтегрований мемісторний чіп, який підтримує повне вбудоване навчання.
Щодо досягнень країни в інженерній галузі в 2023 році, головними подіями став перший комерційний політ великого пасажирського літака власної розробки C919, передача замовнику першого в Китаї великого круїзного лайнера «Adora Magic City», збудованого власними силами, та комерційна експлуатація першої у світі АЕС четвертого покоління – АЕС із високотемпературним газоохолоджуваним реактором (ВТГР) «Шидаовань».
Источник: ukranews.com