ПолiтДумка

у Китаї визнали, що не зможуть випускати передові чипи 3,5-нм і новіші

11 июня
12:45 2024

Топ-менеджер Huawei відкрито заявив, що через санкції США китайські виробники досі не можуть отримати обладнання для випуску найкращих процесорів.

Нещодавно під час конференції Mobile Computility Network у Сучжоу (Китай) генеральний директор хмарних сервісів Huawei Чжан Пін’ань заявив про нездатність КНР закуповувати та виробляти 3,5-нм чипи через санкції США. Подробиці розповіло видання Tom’s Hardware.

Чжан зазначив, що компанія TSMC, що базується на Тайвані і, отже, не підпадає під санкції США, продовжує нарощувати поставки 3,5-нм напівпровідників. Але через санкції США у Китаю немає можливості забезпечити безпеку цієї продукції, сказав він.

Повідомляється, що ці коментарі стали несподіванкою для багатьох представників галузі, оскільки Китай постійно заявляє про зростання власного виробництва напівпровідників. У травні китайський уряд оголосив про створення третього фонду на суму 47,5 млрд доларів США для збільшення інвестицій у напівпровідникову промисловість країни.

Нещодавно компанія Huawei повідомила про запуск масового виробництва 7-нм чипів без використання технології крайнього ультрафіолету (EUV). Гравці ринку зробили припущення, що виробник незабаром зможе почати масове виробництво чипів за 5-нм технологічним процесом.

Однак обмеження, накладені США на відправлення виробничого обладнання та технологій у КНР, завадили подальшому розвитку китайських напівпровідникових технологій. Чжан зазначив, що для виробництва 3,5-нм чипів потрібна технологія EUV, якої країна не має.

Китай намагається розробити необхідну технологію самостійно, але це є дуже складним завданням, оскільки для досягнення успіху інженерам доводиться обходити патенти США та Нідерландів.

З огляду на труднощі, з якими стикається Китай через санкції США, Чжан вважає, що Huawei та інші виробники повинні більш ефективно використовувати доступні технології. Він сказав: «Реальність така, що ми не можемо впровадити передове виробниче обладнання через санкції США, і нам необхідно знайти способи ефективного використання 7-нм напівпровідників».

Деякі компанії дійсно знаходять хитрі способи обходу обмежень. Наприклад, китайський виробник DRAM, CXMT, обійшов санкції США щодо обладнання для випуску продукції, що є меншою за 18 нм, налагодивши масове виробництво 18,5 нм DRAM (DRAM, динамічна оперативна пам’ять — тип комп’ютерної пам’яті, що використовується для зберігання й передавання даних під час роботи програм і операцій, — ред.). Існує сірий ринок, що дозволяє китайським фірмам купувати деталі американського обладнання через неофіційні канали закупівель.

Якщо Китай не зможе виробляти більш досконалі напівпровідники, він, ймовірно, спробує продовжити нарощування своєї частки на ринку застарілих напівпровідників. Дослідницька фірма Trend Force прогнозує, що частка КНР на глобальному ринку збільшиться з 29% у 2023 році до 33% до 2027 року.

Источник: focus.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

ЄС і Україна сьогодні визначать рамки майбутніх переговорів про членство — Стефанішина

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!