ПолiтДумка

У НАТО посилюють безпекові заходи через загрозу вторгнення РФ до Євросоюзу

25 июля
19:56 2024

Альянс перебуває у найвищому стані готовності з часів холодної війни, а його більш песимістичні чиновники попереджають, що напад Росії на його кордони НАТО може відбутися упродовж п’яти років

У НАТО вважають, що повинні діяти на випередження, щоб унеможливити повномасштабне вторгнення Росії в одну або кілька країн військового блоку. Європі потрібно бути готовою до стримування руху війська до потенційної лінії фронту у відповідь на можливе пересування російських сил, а також одразу розпочати бій, якщо напруженість перейде у війну. Для цього потрібні більші витрати на оборону та злагодженість дій армій усіх країн-членів Альянсу. 

Про це пише агентство Reuters, журналісти якого поспілкувались із 12 цивільними та військовими чиновниками НАТО із 32 різних країн на правах анонімності. Ті поділились, про що йшлося на саміті НАТО у Вашингтоні за лаштунками. 

За словами одного з військових, сьогодні є суттєві недоліки в арміях НАТО у ключових сферах. Щоб усунути їх, потрібні мільярди доларів. Керівництво Альянсу прагне перетворити вимоги на обов’язкові цілі для окремих урядів щодо забезпечення оборони Європи до осені 2025 року. До головних проблем належать: 

  • нестача засобів протиповітряної оборони та ракет далекого радіусу дії;
  • недостатня кількістт військ окремих армій;
  • нестача боєприпасів;
  • матеріально-технічні проблеми та відсутність безпечного цифрового зв’язку на полі бою.

«НАТО стикається з проблемою досягнення своїх цілей у той час, коли її єдність може бути перевірена бюджетними обмеженнями серед європейських членів вищого рівня та розбіжностями щодо того, наскільки агресивною має бути її позиція щодо Росії», — сказав один із співрозмовників. 

Також у керівництва НАТО виникає занепокоєння той факт, що цьогорічні президентські вибори в США може виграти людина, яка критикує альянс – колишній 45 президент Дональд Трамп. Він  звинувачує європейських партнерів у зловживанні військовою підтримкою від США, а отже захоче її припинити. На саміті у Вашингтоні деякі європейські політики визнали, що, незалежно від того, хто переможе на виборах у листопаді, континенту доведеться підвищити свої військові витрати.

«Нам потрібно визнати, що для Америки, яким би не був результат президентських виборів, пріоритет все більше зміщуватиметься до Індо-Тихоокеанського регіону, тому європейські країни в НАТО повинні виконувати більше важкої роботи», – заявив міністр оборони Британії Хіл Джон у кулуарах саміту.

У відповідь на запитання Reuters офіційний представник НАТО сказав, що лідери альянсу погодилися у Вашингтоні, що у багатьох випадках для усунення недоліків знадобляться витрати понад 2% ВВП. Адже незалежно від результатів виборів у США, європейським союзникам потрібно буде продовжувати збільшувати свої оборонні можливості, боєготовність збройних сил і запаси боєприпасів.

Видання також зазначає, що НАТО зараз перебуває у найвищому стані готовності з часів холодної війни, а його більш песимістичні чиновники, включаючи міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса, попереджають, що напад Росії на його кордони може відбутися протягом п’яти років.  Але збільшення оборонних видатків — непопулярний крок, і під час саміту про це також говорили. 

«У той час як російська економіка вже знаходиться на ґрунті війни, європейські уряди можуть зіткнутися з опором, якщо вони вимагатимуть більше грошей на оборону від платників податків, які страждають від зниження вартості життя, щоб підготуватися до війни, яка багатьом здається далекою перспективою. Ми можемо очікувати, що політична реакція матеріалізується, особливо якщо політики спробують пояснити скорочення деінде збільшенням оборонних бюджетів», — пояснив один з чиновників НАТО. 

Діяти на випередження та озброюватись

Reuters зазначає, що планувальники НАТО внабрати від 35 до 50 додаткових бригад, щоб протистояти нападу Росії. Бригада складається з 3000-7000 військовослужбовців, що означає від 105 000 до 350 000 солдатів. Це означає, наприклад, що Німеччині знадобиться 3-5 додаткових бригад або від 20 000 до 30 000 додаткових бойових підрозділів. Також цій країні потрібно буде вчетверо збільшити свою протиповітряну оборону – не лише кількість батарей Patriot, але й системи меншої дальності – для захисту баз, портів і понад 100 000 військовослужбовців, які, як очікується, перетнуть країну на шляху до східної країни у разі серйозної напруженості або війни. 

«Згідно з оцінками НАТО, опублікованими в червні, Сполучені Штати витратять на оборону 967,7 мільярда доларів у 2024 році, що приблизно в 10 разів більше, ніж Німеччина, друга за величиною витрат країна з 97,7 мільярда доларів. Загальні військові витрати НАТО на 2024 рік оцінюються в 1474,4 мільярда доларів», — наводить числа Reuters. 

Ось чому Німеччина планує вдвічі скоротити свою військову допомогу Україні у 2025 році. Натомість Берлін сподівається, що Україна зможе задовольнити більшу частину своїх військових потреб за допомогою кредитів у розмірі 50 мільярдів доларів із надходжень від заморожених російських активів. 

Де чекають на росіян

У НАТО вважають, що ворожі сили можуть націлитися на американську авіабазу в Рамштайні на південному заході Німеччини або порти Північного моря, такі як Бремергафен, через які сили НАТО рухатимуться до Польщі.

«Лінія фронту будь-якого конфлікту, ймовірно, буде далі на схід – до 60 днів, включаючи час, щоб отримати політичне рішення.  Європа не має достатньої потужності залізниць для перевезення танків, а ширина колії між Німеччиною та колишніми радянськими країнами Балтії різна, що означає, що зброю та обладнання доведеться вантажити на різні потяги. Як захистити ці маси, щоб вони не перетворилися на цінні мішені? Це треба зробити, перебудовуючи інфораструктуру, Інакше вони будуть першими і останніми американцями, які розгортатимуться тут».

Лінія фронту будь-якого конфлікту, ймовірно, буде далі на схід – до 60 днів, включаючи час до отримання політичного рішення, на думку одного з військових планувальників Альянсу.
Також насамперед слід посилити кіберзахист військ від хакерської атаки, яка може вплинути на можливе розгортання, наприклад, у Польщі. 

Також у НАТО сказали журналістам, що мають достатню кількість індикаторів раннього попередження про те, що може стати передвісником повномасштабного російського вторгнення. Проте — жодної ознаки не назвали з міркувань безпеки та секретності. 

«Європа має бути готова вишкірити зуби та перекинути боєздатні війська аж до потенційної лінії фронту у відповідь на переміщення російських військових, якщо це необхідно як засіб стримування, а також миттєво розпочати бій, якщо напруженість переросте у війну. І ми готуємось», — сказав один із посадовців Альянсу. 

Источник: informator.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

8 найважливіших характеристик, на які варто звернути увагу під час вибору комп’ютерного монітора

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!