ПолiтДумка

У Нідерландах підготували для українців онлайн-тренування з першої домедичної допомоги

17 марта
01:33 2022

У Нідерландах організували безкоштовний онлайн-курс із надання першої домедичної допомоги; курс перекладено українською мовою.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Гаазі, такий комплекс заходів допомагає зберегти життя постраждалого до прибуття медичного персоналу.

“З 2018 року Advanced Forces Group підтримує Міністерство оборони Нідерландів та поліція Нідерландів. У 2020 році ми пропрацювали ідею щодо MARCH — це загальний протокол, якого можна навчати онлайн. Усвідомлюючи актуальність та важливість цих медичних знань та враховуючи наш власний військовий досвід, ми розробили це досить просте для розуміння тренування протягом 6 місяців. Ми продовжували оновлювати програму на основі відгуків користувачів”, — розповів Укрінформу засновник та старший інструктор save123life Нік Коппердраайєр.

За словами інструктора, це тренування було розроблене спеціально для використання у воєнних умовах. Курс зробили безкоштовним для громадян України через російську агресію.

Сам Нік Коппердраайєр свого часу служив у військах спецпризначення Міністерства оборони Нідерландів.

“Ми дуже часто використовували це тренування в минулому. Наприклад, у битві за Мосул у 2016 році. Це відео-тренування, але воно також має допоміжні схеми та перелік ступенів протоколу, якого треба дотримуватися. Наприклад, якщо ви отримали травму від обстрілів чи бомби. Я багато разів бачив, що люди не знали, що робити, через брак знань”, — сказав він.

Також було створено українську версію тренування.

“Ми працювали день і ніч без вихідних із приблизно 20 українськими людьми, щоб зробити переклад тренування. Нам допомагали українські волонтери з Нідерландів”, — розповів він.

Для того щоб почати тренування, треба зареєструватися на сайті. На відео Нік Коппердраайєр розповідає, як правильно зареєструватися та отримати доступ до тренувань.

У програмі йдеться про те, як саме працює протокол MARCH. В першому розділі 10 відеоінструкцій щодо критичної кровотечі, надання допомоги щодо дихання, переохолодження.

Другий розділ називається “Рятувальні дії”. У ньому 16 відеоінструкцій з чіткими та зрозумілими поясненнями усіх ступенів протоколу MARCH. За словами інструктора, всі військовослужбовці країн НАТО застосовують цей медичний протокол.

Зокрема, йдеться про ізраїльський бандаж, алюмінієву рятувальну ковдру, оброблення ран та поранень, виведення вперед нижньої щелепи, переведення у положення на живіт/бік, залежно від травми. У третьому розділі йдеться про склад польової аптечки.

Загалом курс триває 3 години, після чого вже можна переходити до практичних дій.

“Основні напрямки нашого навчання — катастрофічні кровотечі, підтримка вільних дихальних шляхів, закриті грудні рани, загроза великої втрати крові та запобігання гіпотермії. Просто увійдіть на свій мобільний телефон або комп’ютер і подивіться відео, щоб опанувати. Також ви можете поставити нам запитання і спілкуватися одне з одним”, — розповів Нік Коппердраайєр.

Дуже важливо знати, як використовувати джгут, обробляти рани, наголосив інструктор.

“Перевірте свою індивідуальну аптечку і переконайтеся, що ви можете використовувати все відразу. Наприклад, вийміть джгут з упаковки, це заощадить час у разі надання допомоги”, — підкреслив він.

Як повідомляв Укрінформ, 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та руйнують ключові об’єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

В Україні запровадили воєнний стан та оголосили загальну мобілізацію.

Источник: ukrinform.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Як можна поліпшити Wi-Fi сигнал домашнього роутера за п’ять хвилин

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!