ПолiтДумка

У Німеччині створять перший у світі мобільний квантовий комп’ютер

19 сентября
20:32 2024

Агентство кібербезпеки Німеччини Agentur Cyberagentur уклало контракти з чотирма компаніями — Quantum Brilliance, ParityQC, Oxford Ionics і neQxt — на створення першого у світі мобільного квантового комп’ютера до 2027 року.

Вартість проєкту складає $39 млн, пише Interesting Engineering.

Кожна компанія вносить в програму свій власний спеціалізований досвід, включаючи мініатюрні квантові чіпи, масштабовану квантову архітектуру та портативні квантові системи.

Компанія Quantum Brilliance, відома своїм досвідом у створенні мініатюрних квантових чіпів, що працюють при кімнатній температурі, відіграє вирішальну роль у цій ініціативі.

Квантові чіпи компанії використовують азотно-вакансійні центри в синтетичних алмазах як кубіти, що дозволяє їм функціонувати без потреби в екстремальних системах охолодження. Ці чіпи також сумісні з традиційними напівпровідниками, що спрощує інтеграцію квантових технологій в існуючі системи.

З іншого боку, компанія ParityQC зосереджується на розробці однойменного продукту ParityOS. Це масштабована квантова архітектура та операційна система, яка обіцяє обробляти великі алгоритми ефективніше і з меншою кількістю помилок.

Інноваційний підхід компанії гарантує, що мобільні квантові комп’ютери зможуть обробляти складні дані в режимі реального часу, навіть у віддалених місцях.

Oxford Ionics вносить у проєкт свою передову технологію електронного керування кубітом. На відміну від звичайних методів, які використовують лазери, Oxford Ionics покладається на електроніку для керування кубітами. Ця інновація дозволяє компанії виробляти високонадійні квантові чіпи, які можна виготовляти за допомогою сучасних напівпровідникових технологій.

Тим часом німецький стартап neQxt впроваджує технологію захоплених іонів під назвою MaQue. За допомогою цієї системи оборона і національна безпека зможуть оптимізувати і проводити симуляції в режимі реального часу, таким чином не потребуючи великих хмарних центрів обробки даних.

Цей інструмент призначений для надання надійних обчислень у потенційно небезпечних і часто дуже віддалених областях, наприклад на полі бою. Його можна використовувати для імітації хімічних або біологічних небезпек, обробки великих обсягів даних, що стосуються поля бою, і точного налаштування військових дій.

Хоча основна увага приділяється секторам оборони і безпеки, технологія, що створюється тут, може мати надзвичайно широкий спектр застосувань, включаючи фінансовий сектор, ланцюжок поставок або наукові дослідження.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Первый тур завершен: на каком месте Шахтер в турнирной таблице Лиги чемпионов?

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!