у РФ не можуть побудувати атомний криголам «Росія» без українських деталей, — ЗМІ
За інформацією росмедіа, криголам «Росія» мав бути спущений із корабельні «Звезда» у 2027 році. Однак через брак технічних деталей вартість робіт над судном зросла, а саму датуи спуску криголама на воду відтермінували.
У РФ не можуть вчасно побудувати та спустити на воду атомний криголам «Росія», оскільки для судна необхідні унікальні деталі, які виготовляють лише в Україні. Про це 28 березня повідомило росЗМІ «Комерсантъ».
Раніше в Росії припускали, що допомогти оснастити криголам необхідними деталями — кронштейнами гребних валів, льодовими зубами та кронштейнами керма — зможе завод «Енергомашспецсталь» у Краматорську (Донецька область).
Проте українське виробництво було знищено ЗС РФ у травні 2022 року. Окупанти розбомбили розміщений на території міста завод.
Поки дістати аналогові деталі, необхідні будівництва криголама, неможливо.
Чим займалося українське підприємство «Енергомашспецсталь»
ПАТ «Енергомашспецсталь» (м. Краматорськ, Донецька обл.) – найбільший український виробник спеціальних литих та кованих виробів індивідуального та дрібносерійного виробництва для металургії, суднобудування, енергетики (вітро-, паро-, гідро-, атомної) та загального машинобудування. Продукція підприємства відома у більш ніж 50 країнах світу.
Внаслідок ракетно-бомбового удару, завданого Російською Федерацією увечері 5 травня, було знищено обладнання ковальсько-пресового цеху заводу. Зокрема, пошкоджено автоматизовані кувальні комплекси та насосно-акумуляторну станцію.
Криголам «Росія»: що відомо про його будівництво
Про створення у РФ дизельних та атомних криголамів, які нібито не мають аналогів у світі, російський президент Володимир Путін заявляв ще на початку листопада 2020 року.
«За ними майбутнє, і впевнений, що наші талановиті кораблебудівники готові до новаторства, до пошуку та впровадження сміливих технічних рішень», — заявив Путін.
Одним із таких суден мав стати атомний криголам, названий на честь країни-творця.
«Росію» мали побудувати на корабельні «Звезда». Спуск на воду планувався 2027 року.
Проте вже зараз, за інформацією «Комерсантъ», виникли відставання у виготовленні великих корпусних виливків. Крім того, творцям криголама не вдалося вписатися в кошторис і тепер їм доведеться заплатити трохи більше за ядерну енергетичну установку судна. Йдеться про збільшення вартості держконтракту на 40–60%.
Крім того, згідно з даними ЗМІ із власних джерел, є відставання у проведенні робіт і з боку самої «Звезды»: для його скорочення корабельні необхідно залучити більше робітників для корпусних та зварювальних робіт на криголамі.
Источник: focus.ua