Угорщина виведе АЕС з-під дії ліміту температури води в Дунаї
Угорщина планує дозволити перевищення температурного ліміту для ділянки Дунаю, яка отримує охолоджуючу воду з атомної електростанції «Пакш», з міркувань безпеки постачання.
Про це заявило угорське Міністерство енергетики, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Reuters.
Чотири реактори АЕС працюють, використовуючи для охолодження воду з Дунаю. В даний час, згідно з правилами, річка не може отримувати воду, якщо її температура перевищує 30 градусів за Цельсієм, і в цьому випадку оператор повинен скоротити виробництво і чекати, поки річка не охолоне нижче встановленого ліміту.
«Через зміну клімату погодні умови можуть все частіше призводити до досягнення ліміту влітку, особливо при низькому рівні води», – йдеться в заяві.
Запропонований міністерством енергетики план збереже цей ліміт, але дозволить оператору перевищувати його в кожному конкретному випадку з дозволу міністра енергетики, якщо це неминуче з точки зору безпеки постачання.
«Скорочення обсягів видобутку «Пакш» може безпосередньо поставити під загрозу безперебійне постачання внутрішніх споживачів в умовах обмеженого енергетичного ринку», – йдеться у заяві.
«На додаток до екологічних міркувань, перевищення граничного значення може бути виправданим в кожному конкретному випадку, якщо це неминуче для безпеки постачання».
На АЕС «Пакш» встановлено чотири реактори типу ВВЕР-440 російського виробництва загальною потужністю близько 2 000 мегават. Реактори були введені в експлуатацію в 1982-1987 роках і мають бути виведені з експлуатації в 2032-2037 роках.
Угорщина планує розширити станцію, а російський «Росатом» побудує два реактори типу ВВЕР потужністю 1,2 гігават кожен на додаток до чотирьох реакторів, що працюють зараз.
Нагадаємо, Рада ЄС 24 червня ухвалила 14-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти РФ, які вперше після повномасштабного вторгнення Росії в Україну передбачають санкції проти російського газу.
За даними ЗМІ, уряд Угорщини погодився на 14-й пакет санкцій ЄС, який передбачає обмеження постачання російського скрапленого газу, в обмін на те, що жодні поточні чи майбутні заходи не загрожуватимуть реалізації проєкту атомної електростанції «Пакш ІІ».
Источник: eurointegration.com.ua