Українцям повернуть нульове розмитнення машин, але є умова
У Верховній Раді зареєстровано новий законопроєкт, який має на меті відновити нульове розмитнення для власників, чиї транспортні засоби були викрадені або знищені під час бойових дій.
Сергій Гривко, народний депутат від фракції “Слуга народу”, зареєстрував законопроект під № 9209, яким пропонує внести зміни до підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України. Метою цих змін є надання податкових пільг фізичним та юридичним особам, які зазнали збитків у вигляді викрадення або знищення транспортних засобів внаслідок воєнних дій на території України.
Запропонованим законопроектом пропонується доповнити перехідні положення Податкового кодексу новим пунктом, в якому зазначається, що фізичні та юридичні особи, чиї транспортні засоби були викрадені або знищені в період дії воєнного стану внаслідок агресії російської федерації, мають право на пільгове ввезення автомобілів.
Кількість автомобілів, які можуть бути ввезені без митного оформлення, не повинна перевищувати кількість викрадених або знищених транспортних засобів, за умови надання підтверджуючих документів.
Для підтвердження факту викрадення автомобіля доказом має слугувати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань у кримінальному провадженні, розпочатому на підставі заяви власника. Власник автомобіля зобов’язаний подати заяву про викрадення не пізніше одного місяця після припинення бойових дій на відповідній території.
У випадку знищення автомобіля підтвердженням може слугувати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань у кримінальному провадженні, розпочатому за заявою власника про пошкодження транспортного засобу. Така заява має бути подана не пізніше одного місяця після припинення бойових дій на відповідній території. Крім того, необхідний звіт, акт або експертний висновок оцінювача чи експерта, складений відповідно до законодавства, про те, що транспортний засіб не підлягає відновленню.
Варто зазначити, що нульове розмитнення автомобілів в Україні було скасовано минулого року. Ця пільга спочатку була включена в прийняті парламентом зміни до Податкового кодексу. Однак опоненти поправок висловлювали занепокоєння щодо значних “втрат бюджету” та потенційних зловживань пільгою для ввезення дорогих автомобілів.
Источник: autotheme.info