Українська бронетехніка отримає систему Vegvisir Core, яка дає можливість екіпажу «бачити крізь стіни»
В Україні розгорнуть систему Vegvisir Core, яка використовуватиметься для підвищення ситуаційної обізнаності екіпажів транспортних засобів в Україні.
Компанія Defensphere, розробник Vegvisir Core, повідомила, що уклали свій перший договір на систему у співпраці з DefSecIntel, передає «Мілітарний».
«Це перший крок у підтримці України, і найближчим часом ми зробимо ще більше», — розповіли у компанії.
Що таке Vegvisir Core
Це технологія, яка дозволяє користувачам спостерігати, орієнтуватися, приймати рішення та діяти швидше на полі бою та у критичних ситуаціях.
За словами виробника, ця система дає можливість екіпажу бронетехніки «бачити крізь стіни». Vegvisir Core застосовує камери, датчики та алгоритми обробки зображень для надання 360-градусного MR/VR-зображення членам екіпажу транспортного засобу з дисплеєм на військовому.
В результаті екіпаж усередині бронемашини, як і раніше, може бачити не лише своє безпосереднє оточення, а й ворожі позиції в режимі реального часу на відстані до 10 км, йдеться у заяві Defensphere.
Ключові особливості Vegvisir:
- Модульна конфігурація, яка дозволяє використовувати індивідуальні рішення для вирішення 95% потенційних завдань користувача;
- Чотири рівні резервних датчиків: система датчиків водія, система датчиків ближньої дії з можливістю огляду з висоти пташиного польоту, система датчиків середнього радіуса дії з повним інфрачервоним каналом та приціл командира дальньої дії;
- Міцні шоломні дисплеї з інтерфейсом VR чи варіантами екрана;
- 360-градусний підвіс командирського прицілу з чотирма точками огляду та дальністю до 10 км;
- Оптика для слабкого освітлення для нічного водіння;
- Мультиспектральне зондування.
Vegvisir розробляють відповідно до військових стандартів НАТО, а також інтегрують з іншими платформами, які використовують на полі бою, включаючи безпілотні наземні транспортні засоби. Система вже має акредитацію відповідності STANAG НАТО.
Компанія Defensphere була створена у 2021 році. У 2022 році вона планує провести другий раунд фінансування з метою розширення своєї команди інженерів та продажів.
Крім Vegvisir Core в компанії є ще один продукт — Vegvisir Remote. Це вдосконалена система ситуаційної обізнаності, яка оптимізована для віддаленого використання з низькою пропускною здатністю. Основне застосування — пілотовані або безпілотні платформи, які потребують дистанційного керування.
Источник: dev.ua