Українські експерти назвали топ безпечних месенджерів
Стало відомо, що експерти ІТ-компанії GlobalLogic визначили перелік найбезпечніших месенджерів для особистого та професійного спілкування, щоб убезпечити користувачів від дедалі частіших кібератак.
Джерело. Про це повідомила пресслужба GlobalLogic.
Деталі. За словами Орхана Гасімова, Technology Director GlobalLogic, найбезпечнішим безкоштовним месенджером є Signal. Застосунок розробив американський дослідник з питань кібербезпеки Моксі Марлінспайк. Месенджер використовує технологію наскрізного шифрування – тобто повідомлення доступні лише для відправника та отримувача, їх не можна прочитати, навіть перехопивши.
«Простими словами – навіть якщо зловмисник перехопить ваше листування, він не побачить нічого, крім випадкових символів, і не зможе зрозуміти повідомлення», – пояснює Гасімов.
У Міністерстві цифрової трансформації також надають перевагу додаткам, які використовують надійне шифрування даних.
Керівник технологічної екосистеми України, експерт з інновацій, інвестицій та стартапів в Міністерстві цифрової трансформації Антон Мельник також користується Signal:
«У мій особистий топ для комунікацій увійшли Signal, Slack, Microsoft Teams та Gmail у зв’язку з Google Meet», – зазначає представник Мінцифри.
Також до списку безпечних месенджерів експерти додають платний застосунок Threema. Його можна використовувати повністю анонімно, без додавання номеру телефону й інших даних. Месенджер шифрує всі повідомлення, не зберігає інформацію на сервері та не збирає персональні дані користувачів.
Водночас Whatsapp та Facebook Messenger називають найменш захищеними – месенджери можуть дешифрувати та прочитати копії повідомлень користувачів на сервері та передавати дані або листування стороннім особам, спецслужбам або правоохоронним органам.
Найпопулярніші месенджери серед українців – Telegram та Viber – також менш безпечні. Так, наприклад, технологія наскрізного шифрування в Telegram доступна лише для секретних чатів. Viber хоч і шифрує повідомлення, проте ключі для дешифрування та історію листування застосунок зберігає на сервері. Це означає, що повідомлення можуть бути розшифровані третіми особами в будь-який момент.
Додатково Telegram та Viber збирають персональні дані користувачів – як-то номер телефону та ір-адресу, та за запитом можуть передати їх третім сторонам.
Експерти радять звертати увагу на наскрізне шифрування, щоб безпечно передавати файли в месенджерах і обмінюватись інформацією. Наприклад, створити секретний чат в Telegram, або обрати більш безпечний месенджер. При цьому користувачам не радять зберігати історію повідомлень на пристрої, де встановлений месенджер.
«Якщо потрібно надіслати важливу інформацію в месенджер, раджу використовувати повідомлення, що автоматично знищуються – наприклад, після прочитання. Якщо такої опції немає – видаліть надіслане повідомлення зі свого пристрою. Це захистить інформацію в разі фізичної втрати девайсу», – зазначає Гасімов.
Источник: mind.ua