ПолiтДумка

Український технологічний стартап розробив інноваційного бойового робота, що стійкий до ворожих РЕБ

13 февраля
20:56 2024

Учасник Brave1, бойовий робот «Лють» зараз готується до кодифікації за стандартами ЗСУ, а також до промислового виробництва. Розробники зі стартапу DONS розповіли про робота для медіа «Мілітарний».

Робот «Лють» із дистанційним керуванням створювався саме як бойова платформа — це дозволило йому уникнути недоліків універсальних роботів. Бойовий модуль робота розроблявся паралельно і саме під нього. Кулемет калібру 7,62 мм розміщений у центрі маси робота, своєю чергою це дає змогу здешевити привід управління турелі.

Наземний безпілотник «Лють» має підвищену прохідність завдяки наявності передньої підвіски та передніх поворотних коліс. Колеса не бояться уламків або куль: всередині них немає повітря, гума натягнута на сталевий обід. Броня 4 класу захищає робота від всіх видів стрілецького озброєння, крім бронебійних.

Керувати дроном може лише одна людина. Управління відбувається з пульта на зразок тих, які використовують в управлінні квадрокоптерами. Для цього на пульті є два джойстики. Дальність зв’язку з роботом досягає 2 км у зоні прямої видимості.

Стабілізація зброї у безпілотника відсутня, тож пристрою треба зупинятися, щоб вести прицільний вогонь. Запас боєкомплекту «Люті» становить 550 патронів. Камери дають змогу цілитися на відстань до 800 м.

Робот підтримує радіозв’язок на аналогових радіомодулях і є стійким до дії РЕБ на відстані до 700 м. Стаціонарні ретранслятори або розміщені на дронах можуть збільшити дальність зв’язку. «Лють» має оптико-електронний модуль, який складається з двох камер із різним кутом огляду та опціонального тепловізора. Також безпілотник повинен ефективно відволікати увагу ворога на себе і виявляти тим самим вогневі точки.

Технічні характеристики БПА «Лють»:

  • Дальність виявлення типових цілей — до 1200 м;
  • Озброєння — кулемет ПКТ 7,62 мм;
  • Кут наведення по вертикалі: -12° … +45°;
  • Кут наведення по горизонталі: — 145°…+145°;
  • Автономна робота — до 72 годин;
  • Запас ходу — до 20 км;
  • Тривалість руху — до 3 годин;
  • Кліренс — 250 мм;
  • Повна маса — 330 кг.

Источник: noworries.news


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Канада хоче долучитися до гарантій безпеки для України після війни — Жолі

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!