ПолiтДумка

В США бомбардувальники B-1B Lancer хочуть використовувати як платформу для випробувань гіперзвукових ракет

10 августа
15:56 2024

Пілон LAM передусім призначений для того, щоб B-1B Lancer перейняв на себе роль гіперзвукового полігону – але це не єдина перевага оновлення літака

Повітряні сили США раніше цього тижня вже розпочали експлуатацію нових пілонів, завдяки яким в американському війську тепер одразу два типи бомбардувальники можуть використовуватися для проведення випробувань гіперзвукових ракет – крім B-52, така опція тепер доступна й для B-1 Lancer завдяки новим пілонам. Про це повідомило 412-ге випробувальне крило.

Це модульний пілон, відомий як LAM (Load Adaptable Modular) створила компанія Boeing, і основною метою проєкту було якраз “розвантажити” бомбардувальники B-52, в яких і так повно інших завдань та програм, відзначають у виданні Air and Space Forces Magazine.

Йдеться, зокрема про оцінку двигунів, РЛС та іншого різного обладнання у рамках масштабного проєкту з модернізації цих літаків – раніше Defense Express розповідав, що станом на сьогодні програма оновлення B-52 зіштовхнулася з традиційними проблемами зростання вартості проєкту та зсуву графіка, і ПС США для перемовин з Boeing навіть залучити жорсткого перемовника.

Крім того, бомбардувальники B-52 також залучені до випробування крилатої ядерної ракети AGM-181 Long Range Stand Off Weapon (LRSO), яка створюється компанією Raytheon (RTX) на заміну AGM-86 ALCM.

Щодо модульного пілона, то його справедливо порівнюють з конструктором Lego – бо точки кріплення можна переміщати, відповідно, це значно спрощує випробовування тих чи інших зразків озброєння, для яких ще немає потрібних пілонів.

Відомо, що повітряні сили США вже провели низку випробувань нового пілона і залишили позитивні відгуки за результатами тестувань – йдеться про польоти з GBU-31 та GBU-72. А загалом пілон LAM може нести озброєння вагою до 7500 фунтів (близько 3400 кг).

Причому це тільки поки що LAM встановлюється лише на бомбардувальники B-1B, тоді як у пресрелізі авіабази “Едвардс” йдеться про те, що за потреби його можна модифікувати для інтеграції на інші літаки.

Це досить важливий крок з урахуванням, що у США вже неодноразово наголошували на проблеми з випробувальною інфраструктурою, у тому числі й для гіперзвукового озброєння.

Источник: uagolos.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Сибіга обговорив підтримку України із главою МЗС Японії

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!